Przyczajony tygrys

Dotarłeś na drugi koniec świata, do brzydkiego miasta pełnego podobnych do siebie ludzi , którzy patrzą na ciebie jak na Marsjanina. Oto co musisz wiedzieć o Pekinie, aby przeżyć tu weekend. Pamiętaj: co cię nie zabije, to cię wzmocni
Przyczajony tygrys

JAK DOTRZEĆ

Do stolicy Chin można dojechać koleją transsyberyjską z Moskwy, ale odradzamy ten środek komunikacji. Zanim dotrzesz na miejsce, będziesz potrzebował nowej wątroby oraz wizyty w sanatorium. Tymczasem LOT wznowił połączenia z Warszawy do Pekinu. Prawda, że miło?
www.lot.com

GDZIE SPAĆ
Do niedawna w Chinach najlepiej żyło się dygnitarzom partyjnym.  Dlaczego nie miałbyś wieść takiego życia, jak oni? Wybierz Red Capital Residence, posiadłość urządzoną w stylu koszarowego komunizmu. W ascetycznych wnętrzach poczujesz, jak budzi się w tobie rewolucyjna świadomość.
Dongsi Liutiao 9, dzielnica Dongcheng

GDZIE POZNAĆ LUDZI
Chciałbyś nawiązać bliższy kontakt z Chińczykami? Ustaw się w kolejce do mauzoleum Mao Zedonga. Codziennie tysiące obywateli Państwa Środka czekają w długim ogonku, by móc przez chwilę spojrzeć na mumię największego z Chińczyków. Założyciel ChRL trzyma się nieźle, ale nie będziesz mógł pochwalić się znajomym fotką z tyranem — robienie zdjęć jest zabronione.
Plac Tiananmen

GDZIE JEŚĆ
Marzysz o kulinarnym Wielkim Skoku? Na lunch wybierz się do restauracji Guolizhuang. W karcie znajdziesz wyłącznie penisy oraz jądra. Za rozsądną cenę podadzą ci np. fantazyjnie przyrządzone prącie konia, byka, jaka, a nawet węża. Jedz i myśl o tym, jak wzmaga się twoja potencja.
Dongyan, Xihai 1A, dzielnica Xicheng

GDZIE PRZEŻYĆ SZOK

Koniecznie zobacz pekiński stadion narodowy. To dzieło sztuki zostało wybudowane na zaoranej ziemi w cztery lata. Warto poświęcić pół dnia na tę wycieczkę. W Polsce jeszcze długo nie ujrzysz podobnej konstrukcji.
4. obwodnica, dzielnica ChaoyangDodał(a): A.Ch. Czwartek 21.07.2011