Przepalili 217 miliardów złotych

Marihuana do tanich używek nie należy. W Ameryce Północnej ludzie wydają na nią więcej niż w McDonaldzie i Starbucksie razem wziętych.

mg.jpg

Badania zostały przeprowadzone przez Arcview Market Research, czyli największą firmę zajmującą się rynkiem marihuany. Sprawdzili ile w 2016 roku mieszkańcy Ameryki Północnej, a więc Stanów Zjednoczonych i Kanady wydali na ten miękki narkotyk. Podane przez nich liczby powalają. Nawet biorąc pod uwagę, że wzięty pod lupę teren zamieszkuje niecałe 400 milionów ludzi.

W podanej informacji uwzględniono „trawkę” kupowaną legalnie, z powodów zdrowotnych i tę zdobytą nielegalnymi kanałami. I chociaż ta ostatnia forma ma coraz mniejszy udział, ze względu na rosnącą liczbę miejsc, gdzie posiadanie i palenie marihuany nie jest karalne, to wciąż stanowi lwią część całego rynku. Bo wygenerowała aż 87% całej sumy, czyli o 3% mniej niż w roku 2015.
mary.jpg
W 2016 roku aż w 7 stanach zalegalizowano rekreacyjne korzystanie z narkotyku. Jednym z nich była Kalifornia. Tym samym na prawie całym zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych można spokojnie odpalić jointa, bez obaw o reakcję ze strony stróżów prawa. Po śmierci Tomasza Kality u nas również zapowiadają się zmiany w sprawie medycznej marihuany.

W każdym razie Arcview Market Research ustaliło, że w 2016 roku w Ameryce Północnej wydano aż 53,3 miliarda dolarów na marihuanę. Co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 217 miliardów złotych. Tyle pieniędzy Amerykanie zdołali przepalić w ciągu roku. Uważacie, że to dużo czy mało?

BITWA

Legalna Nielegalna

Głosów: 524
Więcej bitew
Dodał(a): Mateusz Kryś Piątek 20.01.2017