Przekonaj do siebie jej rodziców!

Pierwsze spotkanie z rodzicami twojej laski jest jak pierwsza randka (tylko straszniejsze, nudniejsze i bez perspektywy upojnej nocy). Oto wyniki badań na podstawie, których dowiesz się co jest najważniejsze na wspomnianym, rodzinnym obiadku

mężczyzna z kwiatem

Każdy mądry i elegancki facet wie, że wizyta u przyszłych teściów wymaga od niego odpowiednich przygotowań. W końcu to, czy cię zaakceptują w dużej mierze zależy od pierwszego wrażenia i twojego wyglądu. SteaMaster przeprowadził badania, które pomogą odpowiedzieć ci na pytanie, jak rozkochać w sobie rodziców twojej panny. 97 kobiet i 97 mężczyzn zostało przepytanych jak przygotowują się do pierwszego spotkania z rodzicami dziewczyny. Oto wyniki badań.

Sonda

Jak szykujesz się na pierwsze spotkanie z jej rodzicami?

Przygotowania do takiego spotkania nie muszą być niczym trudnym, ale powinno się na nie poświęcić odpowiednią ilość czasu. Według kobiet powinno być to średnio 36 minut, a według mężczyzn oczywiście dwukrotnie mniej – 18 minut. Potwierdza się tu fakt, że faceci po prostu dwukrotnie szybciej są gotowi. W dobrym przygotowaniu pomoże przestrzeganie kilku zasad. Można mieć wtedy pewność, że na pierwszy rzut oka zostaniemy ocenieni przez przyszłych teściów jako "facet z klasą". Najważniejszym pytaniem, jakie trzeba zadać sobie przed otwarciem szafy jest to, gdzie wybieram się na spotkanie.

Większość mężczyzn, gdy myśli o pierwszym spotkaniu z teściami, oczyma wyobraźni widzi oficjalną imprezę rodzinną (80%), a zdecydowanie rzadziej spotkanie „na luzie” (16%) czy elegancką kolację w restauracji (4%). Kobiety natomiast mają zdecydowanie inne zdanie i chciałby spotkać się wspólnie „na luzie” (86%). Mężczyźni mogą więc na chwilę odetchnąć i postawić na mniej formalny strój. 

Co więc założyć? Kobiety mówią: stonowaną koszulę, marynarkę, jeansy i pasujące do nich buty (68%). Garnitur jest w dobrym tonie, ale jedynie na ekskluzywne wyjścia. W innym przypadku mężczyźni z powodzeniem mogą postawić na nic specjalnego. Tata może patrzeć na zegarek i buty, ale mama już zachwyci się komplementami, że córka podobna do niej. Jak widać, kobiety kochają swoich facetów za to, co wewnątrz nich i wolą, aby to swobodnie eksponowali. Ubrania powinny być ozdobą i nie powinny przeszkadzać w wyrażaniu siebie.

Badania pokazują, że kobiety bardzo doceniają nie to co ubrał mężczyzna, a jak się przygotował. To nie spotkanie ze starym kumplem, a z rodzicami. Każda rzecz powinna być wyprana i wyprasowana. Mężczyzno - wybierasz się na randkę i masz zrobić dobre wrażenie.

mężczyzna z lusterkiemW badaniu można zauważyć, że mężczyźni bardziej skupiają się na wyglądzie ubrań, kobiety jednak od razu po wyprasowanych i czystych ubraniach mówią o umytych zębach. Radzimy więc je umyć, nie zaszkodzi się ogolić i uczesać koniecznie przed przymierzeniem rzeczy z szafy. W ten sposób można sobie tylko zaoszczędzić nerwów. Mężczyzn nic nie wyprowadza z równowagi bardziej niż plama z pasty do zębów tuż przed wyjściem. Kompletowanie stroju należy zacząć po wizycie w łazience.

Ale co będzie „w guście” i dopasowane do okazji? Facet nie powinien stawiać na czarno-szare kolory bez wyrazu oraz krzykliwe, pstrokate barwy. Kobiety aż w 82% doceniają klasykę i stonowane kolory. Żeby uniknąć wpadki warto wybrać koszulę jasnego koloru. Od tego czy ma ona jakiś wzór zależy reszta ubioru. Na pewno jeden wzorzysty element w całym zestawie wystarczy. Gdy góra została wybrana, najlepiej do niej dobrać ciemniejszą marynarkę. Materiał też ma znaczenie, bo wełniane marynarki są cieplejsze i się nie pogniotą, a bawełnianych skóra będzie oddychać. Do tego dobrze dobrać jednolite jeansy. Spodnie z przetarciami powinny tym razem poczekać w szafie. W przypadku eleganckiego spotkania jest znacznie prościej - ubierz na siebie garnitur i dobierz do niego krawat inny niż czarny.

Panowie, jeżeli po przeczytaniu tego raportu czujecie się obciążeni mnogością zasad i uwag – spokojnie. Aż co szósta kobieta stawia wygląd swojego mężczyzny na pierwszym miejscu. Znaczy to także, że dla 84% to wasze wnętrze i zachowanie jest najcenniejsze!


Dodał(a): BJ Czwartek 14.11.2013