Przedarli się przez granicę przebrani za… kobiety

Na granicy grecko-tureckiej tysiące migrantów chcą przedostać się do Europy. Mężczyźni, żeby ułatwić sobie zadanie, przebierają się za kobiety.
Projekt bez tytułu (4).png

Sytuacja w tamtejszych rejonach jest bardzo napięta. Grecja stara się powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów. Z kolei Turcja zamyka się na uchodźców, którym nie udało się przedostać przez grecką granicę i próbują wrócić na terytorium swojego kraju.


Są jednak tacy, którzy spróbują wszystkiego, żeby ułatwić sobie drogę ucieczki. W greckiej miejscowości Feres, na brzegu rzeki Evros znaleziono damskie peruki. Zakładają je mężczyźni, żeby upodobnić się do kobiet i w ten sposób przechytrzyć straż graniczną. Natomiast na nadgarstkach noszą specjalnie spreparowane identyfikatory, mające umożliwić im z pozoru legalne przedostanie się do Europy. Takie bransoletki mają dostawać od wolontariuszy.

ZOBACZ TEŻ: Stworzyli instrukcje dla uchodźców

Nie wiemy, jaka jest skuteczność ich przebieranek, ale peruki znalezione po greckiej stronie, mogą oznaczać, że plan wypalił. Grecja jednak stawia zdecydowany opór fali imigrantów. Wielu z nich po nieudanych próbach przedostania się do Europy zawraca. Tutaj pojawia się problem, bo nie mają dokąd. Turecki rząd rozmieścił 1000 członków sił specjalnych, którzy mają uniemożliwić powrót krajanom.

Może to nie przypadek, że akurat teraz imigranci zakładają damskie łaszki. W końcu zbliża się dzień kobiet. My już teraz życzymy im wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego święta. Zarówno tym prawdziwym, jak i przebranym.

ZOBACZ TEŻ:
Facet w szpilkach i sukience próbował staranować autem leśników

">

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. twitter Piątek 06.03.2020