Przechodzenie po pasach to deptanie symboli narodowych

Rok więzienia za przejście po pasach? 12 miesięcy pozbawienia wolności to kara za znieważenie symboli narodowych. Według szczecińskiego radnego to właśnie robimy, kiedy przekraczamy jezdnię w miejscu, gdzie jest biało-czerwona zebra.

gl.jpg


W SKRÓCIE:

Szczeciński radny złożył wniosek, aby zmienić barwy przejść dla pieszych. Według niego biało-czerwone kolory „zebry” umożliwiają deptanie, rozjeżdżanie i dewastację symboli narodowych.

PEŁNA WERSJA:
Myślałeś o tym, że przechodząc po pasach deptasz symbole narodowe? Szczeciński radny uznał, że biało-czerwoną zebrę na ulicach należy przemalować na inne kolory, ponieważ urąga to godności państwa polskiego.

Andrzej Grodecki napisał skierowany do przewodniczącego Rady Miasta Szczecina wniosek, aby zmienić jedną z barw na przejściach dla pieszych. Zaproponował, aby kolor czerwony zastąpił pomarańczowy, albo biały zamalować na żółto.

Radny uważa, że ZDITM nieświadomie stworzył możliwość znieważenia symboli narodowych. Jego zdaniem nie można inaczej interpretować sytuacji, w której publicznie biało-czerwone barwy można deptać i rozjeżdżać.

Dodatkowo zwrócił uwagę, że te same kolory posiadają na przykład szlabany i kominy. Nie są one jednak narażone na deptanie i zniewagę.
1.jpg
Zgodnie z zapisem w kodeksie karnym, prawo przewiduje dość wysokie sankcje za dewastację bądź znieważanie godła czy też flagi. Takie czynności grożą karą nawet do roku pozbawienia wolności.

Między białymi pasami zaczęto umieszczać czerwone, aby „zebry” były bardziej widoczne. Kontrastowe kolory mają zwiększać bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.

Pomysłowi radnemu nie chcą przyklasnąć nawet mieszkańcy Szczecina. Większość z nich nie widzi nic złego w kombinacji kolorów rzekomo urągających godności Polski.

Jeśli przejście po pasach miałoby grozić rokiem więzienia, bardziej opłacałoby się przekraczać jezdnie w miejscu niedozwolonym. Oczywiście ku chwale ojczyzny.Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 16.03.2017