Projekt, który ma zmienić oblicze gamingu

Zamiast nękać swoją dziewczyna o 2 zł na automat, kup Totalmotion i śmigaj na motocyklu w domu! Lato czy zima, deszcz czy śnieg - bez różnicy. Tylko nie rozjedź kota!

futuremotion_feat-1500x844.pngPamiętasz automat ATV Track, gdzie siadało się na quada, aby pośmigać po lesie na pełnej prędkości? Albo Nirin Motorcycle z wbudowanym ścigaczem? Jeśli pragniesz mieć ten ostatni w domu, to musisz się przygotować na wydatek ok. 13500 złotych. Projekt Futuretown daje nadzieję na przyoszczędzenie.

Urządzenie pozwala użytkownikowi na interakcję w wirtualnej rzeczywistości bez konieczności używania tradycyjnego kontrolera, ale jeśli rozgrywka tego wymaga, może to robić za pomocą trzech dedykowanych modułów.

Stojącego, który pozwala kontrolować kierunek, w jakim porusza się nasz awatar. Mówiąc obrazowo, jest to talerz, na którym staje gracz i obracając się, nadaje kierunek prowadzonej przez siebie postaci. Zalecany jest w tytułach, w których rozgrywka polega na  surfowaniu, jeździe na nartach, snowboardzie i łyżwach.  

Kolejny moduł pozwala przeżyć większą imersje z tymi wirtualnymi światami, które gracz przemierza na grzbiecie zwierzęcia. Jak się domyślacie ma kształt konia z lejcami. Gwożdziem programu jest nakładka imitująca motocykl. Koniec z puszczaniem kasy w salonie z automatami.

Projektanci na stronie internetowej obiecują swobodę ruchu w sześciu płaszczyznach, pracę z każdym komercyjnym systemem VR (HTC Vive/Oculus Touch) i kontrolę postaci za pomocą ruchów ciała. Cena nie została jeszcze ustalona, a sprzęt pojawi się na rynku w przyszłym roku.Obejrzeliśmy zapowiedź i jesteśmy sceptyczni. Dział marketingu na oficjalnej stronie dobrze popłynął. W filmie widać, jak koleżka na koniu sięga ręką po coś, co widzi na wyświetlaczu, ale na stronie nie znaleźliśmy żadnej informacji na temat czujników wykrywających ruchy ciała. Wygląda na to, że cała rozgrywka opiera się o balansowaniu ciałem na stacji bazowej i raczej nie sprawdzi się w grach „chodzonych”. Ciekawe, czy Totalmotion działa z Xboxem.
Dodał(a): Robert Dzięgielewski / fot.: futuretown.io Piątek 21.10.2016