Prezent dla kolekcjonera alkoholi? Oto nasze pewniaki!

Jeśli chcesz zrobić prezent osobie, którą pasjonuje kolekcjonowanie alkoholi, pomysł na prezent jest oczywisty. Tylko jak wybrać konkretny rodzaj trunku?

small akohol w prezencie.jpg


Alkohol na prezent – jaki wybrać?

Jakie alkohole na prezent wybrać, gdy masz ograniczony budżet, a co kupić, kiedy potrzebujesz naprawdę ekskluzywnego podarunku? Jaki z kolei dobry alkohol na prezent sprawdzi się na weselu? I które whisky wręczyć kolekcjonerowi tego konkretnego trunku? Mamy odpowiedź na wszystkie te pytania, a nawet więcej!

Alkohol w prezencie – whisky

Prezent dla kolekcjonera whisky to nie taka prosta sprawa. On na pewno zna temat od podszewki, ty niekoniecznie. Jak nie stracić w oczach obdarowanego źle dobranym trunkiem? Zaufać rekomendacji, którą przygotowali dla ciebie nasi eksperci. Wystarczy spełnić dwa warunki, by usatysfakcjonować każdego konesera whisky. Wybrany alkohol na prezent powinien przede wszystkim pochodzić ze Szkocji i być single maltem. Kryteria te doskonale spełniają np. Glenfiddich 15 YO albo Balvenie 12 YO.

Niebanalny alkohol na prezent

Szukasz czegoś mniej typowego niż whisky? Spróbuj pójść w bardziej egzotycznym kierunku i wybrać tequilę. Meksykańska Don Julio Reposado jest ciekawym materiałem na prezent, bo to trunek produkowany wyłącznie z najlepszego gatunku niebieskiej agawy. O jego smaku i aromacie można by długo się rozpisywać. Pachnie cytrynowo i korzennie, smakuje czekoladowo, waniliowo i cynamonowo. Na finiszu tequila zostawia posmak suszonych owoców, orzechów i jabłek z karmelem.

Nasza druga propozycja to coś dla miłośników małej czarnej. Patron XO Cafe jest bardzo oryginalnym połączeniem wysokiej klasy tequili Patron Silver z czystą esencją kawową. To dobry prezent dla kolekcjonera, ale też degustatora. Patron XO Cafe smakuje świetnie sam w sobie oraz w formie ekskluzywnych drinków!

Alkohol na prezent do 100 zł

Chcesz zrobić prezent kolekcjonerowi alkoholi, ale nie masz dużego budżetu. Sprawa wydaje się przegrana, ale na szczęście z pomocą znów przychodzą nasi eksperci. Sugerowaliby alkohol na prezent, który jest elegancki, a przy tym tani. Mowa oczywiście o klasycznym pewniaku – wódce. Danzka nadaje się na oryginalny prezent, bo w naszym kraju ta wódka jest mało popularna, a do tego ma świetnie zaprojektowaną butelkę. Wygląda bardzo reprezentacyjnie. Zaprezentujesz się jako znawca światowych alkoholi przy wydatku rzędu kilkudziesięciu złotych.

Ekskluzywny alkohol na prezent

Odwrotna sytuacja? Chcesz kupić naprawdę elegancki alkohol na prezent, bez względu na cenę? Jeśli obdarowywana osoba to wybitny koneser, który uznaje tylko alkohole ekskluzywne, możesz kupić 21- bądź 25-letnią whisky. Spośród trunków dostępnych w asortymencie WinnicyLidla.pl postaw na 21-letnią Balvenie, Redbreast i Glenfiddich albo 25-letniego Hankeya Bannistera i Lauder’s Finest Blend.

Alkohol w prezencie weselnym

Jeśli wiesz, że przyszli państwo młodzi tworzą w swoim domu kolekcję alkoholi, możesz wybrać dla nich trunek „zamiast kwiatów”. Tylko jaki? Wiele zależy od upodobań nowożeńców, więc jeśli nie znasz ich za dobrze, alkohol na prezent ślubny może nie być trafionym rozwiązaniem. Inaczej rzecz ma się wtedy, gdy twoi przyjaciele to znani fani np. Gry o Tron. Na WinnicaLidla.pl znajdziesz wiele alkoholi mocnych inspirowanych tym serialem! Najdroższa pozycja to whisky Got The Night’s Watch – Oban Bay Reserve. W wersji budżetowej wybierz Johnniego Walkera Song of Ice lub Song of Fire.

Jaki polski alkohol na prezent?

Każdy kolekcjoner-patriota ucieszy się z prezentu w postaci rodzimego alkoholu! Zwłaszcza, że alkohole mocne z Polski stoją bardzo dobrze i mogą śmiało konkurować z zagranicznymi trunkami. Bardzo elegancka propozycja to np. Soplica Staropolska Dereniowa, nazywana „królową nalewek”. Wytwarzana z ciekawych w smaku owoców derenia z dodatkiem soku z róży, jest spojrzeniem w odległą przeszłość i tradycję Polski szlacheckiej. Jeśli wolisz kupić wódkę, postaw na Belvedere albo U’Luvką Signature.

Alkohole mocne to bardzo wdzięczny materiał do kolekcjonowania i jeszcze przyjemniejszy sposób na obdarowywanie bliskich osób. Dzięki twojemu prezentowi kolekcja alkoholi w domu świętującego ma szansę jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu!

Materiał powstał we współpracy z partnerem


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 12.11.2019