Premiera "TEJ NOCY BĘDZIESZ MÓJ" 1 czerwca

Połączyły ich muzyka, błoto i… kajdanki.
tej nocy otwarcie.jpg


Co się stanie, jeśli na 24 godziny zostaniesz nierozerwalnie związany z drugim człowiekiem?
To właśnie przydarza się Adamowi (Luke Treadaway) i Morello (Natalia Tena). Oboje są muzykami – on gra elektro pop w duecie ze swoim kumplem Tyko; ona jest liderką punkowego zespołu The Dirty Pinks. Czekając na występ, wdają się w głupią sprzeczkę, którą słyszy przechodzący obok kaznodzieja. W imię miłości skuwa ich ze sobą kajdankami, po czym znika z kluczem.

Początkowa frustracja bohaterów z czasem zamienia się w niechętną akceptację, a stąd już tylko krok do prawdziwego uczucia…


Ta rockandrollowa komedia romantyczna, umiejscowiona i nakręcona w czasie festiwalu  T in the Park w Szkocji, jest wybuchową mieszanką nieprzyzwoitego języka, żądzy, błota i głośnej muzyki. Film świetnie oddaje ducha muzycznych festiwali i dużych koncertów.

O tym, co spowodowało, że zdecydował się nakręcić wybuchową komedię romantyczną, choćby nawet niekonwencjonalną, opowiada sam reżyser: „Uświadomiłem sobie niedawno, że miłość to dobra rzecz. Teraz mam rodzinę. Jestem ojcem. Przypuszczam, że ma to znaczący wpływ na moje poglądy. „Tej nocy będziesz mój” to właściwie film o jednonocnej przygodzie i w tym kontekście ma prawo być romantyczny. Potencjalny lukier opowieści jest trzymany w ryzach przez błoto oraz chaos panujące na festiwalu. (…) Więc to nie jest taka cukierkowa komedia romantyczna, choć trochę zmierza w tym kierunku. Może myślałem, że jestem antyromantyczny – mówi Mackenzie ze śmiechem – a tak naprawdę nigdy taki nie byłem.”
„The List”

TWÓRCY:
Reżyseria - David Mackenzie
Scenariusz - Thomas Leveritt
Zdjęcia - Giles Nuttgens
Muzyka - Brian McAlpine

OBSADA:
Adam - Luke Treadaway
Morello - Natalia Tena
Tyko - Mathew Baynton
Boaby - Gavin Mitchell
Mark - Alastair Mackenzie
Lake - Ruta Gedmintas
Kirsty - Kari Corbett

Dodał(a): ckm.pl Wtorek 29.05.2012