Premiera "Safe House" z Denzelem Washingtonem!

Już 24. lutego do kin wejdzie "Safe House" - długo wyczekiwana produkcja z jednym z najlepszych i najbardziej charakterystycznych aktorów - Denzelem Washingtonem
safe h otwarcie.jpg

W thrillerze Safe House, zdobywca Oskara DENZEL WASHINGTON (American Gangster) wciela się w jednego z najniebezpieczniejszych i najlepszych agentów operacyjnych, jakich CIA kiedykolwiek wyszkoliło, Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad. Legendarny szpieg unikał aresztowania przez prawie dziesięć lat. Błyskotliwy oficer wywiadu zdradził agencję i sprzedał kody wojskowe wrogom Stanów Zjednoczonych. Rozmiar szkód, jakie wyrządził był trudny do oszacowania.

Teraz, Frost wraca do gry mając w ręku niebezpieczne atuty. Przejęty przez agentów zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez Matta Westona – w tej roli RYAN REYNOLDS (Green Lantern). Kiedy miejsce zostaje zaatakowana przez brutalnych najemników, Matt zmuszony jest pomóc w ucieczce Frostowi i szybko zdaje sobie sprawę, że jego moralność i idealizm zostały wystawione na próbę. Teraz obaj muszą starać się przeżyć, aby dowiedzieć się, kto chciał się ich pozbyć.

Mark Weston spędził ponad rok w oddalonym od świata Cape Town wykonując zadanie „gospodarza kryjówki” i lojalnie czekając na możliwość wykazania się i zostania oficerem operacyjnym. Kiedy pierwszy i jedyny mieszkaniec kryjówki okazuje się być jednym z najniebezpieczniejszych byłych agentów, Weston jest gotowy podjąć wyzwanie. Jednak chwilę po tym, jak Frost zostaje sprowadzony na przesłuchanie, na kryjówkę napadają najemnicy, a Frost i Weston, którym ledwo udaje się ujść z życiem, muszą dowiedzieć się, czy napastnicy zostali przysłani przez terrorystów, czy też kogoś z agencji. Usiłując przetransportować Frosta do kolejnej kryjówki, Weston musi podjąć decyzję, komu zaufać zanim on i jeden z najlepszych zabójców świata na zawsze zostaną wyeliminowani.

Reżyseria DANIEL ESPINOSA
Scenariusz DAVID GUGGENHEIM
Zdjęcia OLIVER WOOD
Muzyka RAMIN DJAWADI
Obsada:
Tobin Frost DENZEL WASHINGTON
Matt Weston RYAN REYNOLDS
Catherine Linklater VERA FARMIGA
David Barlow BRENDAN GLEESON
Harlan Whitford SAM SHEPARDDodał(a): ckm.pl Środa 08.02.2012