Prawdziwy Daredevil?

Daredevil istnieje. I wcale nie mieszka w Hell’s Kitchen, a w Niemczech. Chociaż narodowość się nie zgadza to Dave Janischak dzieli z komiksowym superbohaterem wiele cech wspólnych.

dave.jpg

Niewiele brakowało, a świat nie dowiedziałby się o fenomenie chłopaka z zachodnich Niemiec. Rozgłos przyniósł mu udział w „The Brain”. Niemieckim programie produkowanym w Chinach i robiącym furorę w wielu krajach na świecie. Kiedy słyszymy o azjatyckim reality show, zwykle przed oczami mamy głupie filmiki, na których ludzie robią dziwaczne rzeczy. Nie tym razem. „The Brain” to naukowe reality show, gdzie za cel obrano sobie wyłonienie ludzi posiadających „umysłowe supermoce”. Czyli powoli rzeczywistość komiksowa przechodzi do naszego świata. Czujemy ekscytację!

W każdym razie, dzisiaj Dave Janischak ma ponad dwadzieścia lat i jest niewidomy. Kiedy miał cztery lata, odwiedzał centrum opieki, gdzie spędzał czas z chłopcem, który nieustannie mlaskał. Dave zaczął go przedrzeźniać, ale bardzo szybko odkrył, że w ten sposób może również swobodnie poruszać się po otoczeniu. Wykorzystał więc system echolokacji bardzo przydatny dla osób pozbawionych wzroku. Nic więc dziwnego, że uczestnicząc we wspomnianym show, podczas jednej z konkurencji, zdeklasował przeciwników musząc rozpoznać wybrane przez gości przedmioty za pomocą zmysłów innych niż wzrok. Jesteśmy pod wrażeniem jego umiejętności. Czy wam jego historia nie przypomina wam Marvelowskiej opowieści o prawniku, zakładającym pod osłoną nocy strój diabła i pilnującym porządku w Nowym Jorku? Nam jak najbardziej!

Dodał(a): Roman Cypryński Wtorek 17.01.2017