Praktyczne prezenty dla majsterkowicza i nie tylko

Podpowiadamy prezenty, które na pewno przydadzą się obdarowanemu przez cały rok.

praktyczne prezenty dla majsterkowiczów.jpg

Okres przedświąteczny cechuje prawdziwa zakupowa gorączka. Wszyscy chcą, by czas spędzony w rodzinnym gronie – przy wigilijnym stole lub wspólnym ubieraniuchoinki – był niepowtarzalny i magiczny. W tym celu kupujemy więcej i dajemy się skusić promocjom oferowanym przez sklepy.

Okres przedświąteczny to też czas dawania prezentów najbliższym. Jeśli Twój ukochany ma żyłkę do majsterkowania albo w pierwszych dniach nowego roku planujecie rozpocząć remont, to niżej prezentujemy kilka propozycji narzędzi akumulatorowych, które idealnie nadają się na podarowanie w prezencie.

Prezent doskonały, gdy trzeba coś przykręcić albo przewiercić

Musimy wywiercić dziurę w ścianie, bo weszliśmy w posiadanie drogocennego obrazu lub wróciliśmy z koncertu z plakatem podpisanym przez ulubionego artystę? A może potrzebujemy wkręcić kilka śrub, ale od machania śrubokrętem już zdrętwiał nam nadgarstek? Rozwiązaniem naszych problemów może okazać się wiertarko-wkrętarka zasilana akumulatorem! Tego typu urządzenie ma dwie podstawowe funkcje – dzięki wymiennej końcówce możemy wywiercać nim dziury w różnych materiałach (w zależności od użytego wiertła będą to materiały różnej grubości i dziury o różnej średnicy) lub wkręcać i wykręcać śruby.

fotolia_221207163_subscription_monthly_m.jpg

Wiertarko-wkrętarki to lekkie, kompaktowe i wygodne narzędzia akumulatorowe, które zapewniają wysoki komfort pracy. Dostępne w kilku wersjach (wiertarki z udarem i bez, wiertarki kątowe) pozwala na pracę w trudnych warunkach i znajduje zastosowanie zarówno podczas profesjonalnych remontów, jak i przy domowym majsterkowaniu – za każdym razem znacznie ułatwiając pracę i widocznie ją przyspieszając.

Prezent idealny, gdy przyjdzie lato

Gdy za oknem temperatura spada poniżej zera, wieje lodowaty wiatr, a cała przyroda schowana jest pod grubą warstwą białego puchu, raczej nie myślimy o pielęgnowaniu ogrodu. To praca, którą zajmujemy się przede wszystkim latem, gdy z nieba leje się żar. Przy odpowiedniej pogodzie trawa i żywopłot mogą sprawiać wrażenie, że „żyją własnym życiem”, a określenie „bujna roślinność” nabiera nowego znaczenia – by ją poskromić, warto zaopatrzyć się w akumulatorowe nożyce do trawy i żywopłotów.

fotolia_227896401_subscription_monthly_m.jpg

Te niepozorne urządzenia pozwolą nam pielęgnować ukochany ogród wedle własnych zasad. Dzięki drobnemu rozmiarowi akumulatorowych narzędzi nawet początkujący ogrodnik dotrze do trudnodostępnych miejsc i dostanie możliwość przycięcia roślin z należytą starannością i wyczuciem. Dzięki teleskopowemu wysięgnikowi bez trudu uda nam się przyciąć wysoki żywopłot lub niską trawę bez nadwyrężania pleców przy schylaniu się. Nasz ogród może być piękny – musimy tylko o niego dbać przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Wymarzony prezent, gdy dopadnie jesienna depresja

fotolia_223047578_subscription_monthly_m.jpg

Kochamy przyrodę  potrafimy docenić ją zwłaszcza w miastach, gdzie coraz częściej dominuje szara, betonowa zabudowa każdej wolnej przestrzeni. Gdy przychodzi jesień, to najpierw jesteśmy zachwyceni wielokolorowymi liśćmi zdobiącymi korony drzew. 

Gdy tylko liście zaczynają pokrywać chodniki i ulice, znika cały ich urok – przyklejają się do podeszw butów i wnosimy je do domu, po deszczu są śliskie, więc łatwo o wypadek. By pozbyć się ich z podjazdu lub podwórka najłatwiej wykorzystać dmuchawy akumulatorowe, które mają również wiele innych zastosowań: mogą służyć do osuszania maszyn,  sprzątania piasku, wiórów czy trawy.

Trafiony prezent, gdy mamy dużo okien

akumulatorowa-myjka-do-szyb-i-luster.jpg

Mycie okien potrafi być uciążliwe. To monotonne zajęcie, które dodatkowo wymaga uwagi, by na szybach nie zostały brzydkie smugi i zacieki. Żeby oszczędzić sobie trudu i frustracji, warto zainwestować w akumulatorową myjkę do szyb i luster. Urządzenie jednocześnie czyści i odsysa płyn do mycia z płaskich powierzchni za pomocą gumowej wycieraczki – brudna woda zbierana jest w specjalnym pojemniku ukrytym w rączce urządzenia. Ruchoma głowica i wymienne końcówki do mycia (szeroka i wąska) zapewniają wygodę i pozwalają umyć nawet najbardziej niedostępne miejsca, np. w rogu na styku framugi.

Najlepszy prezent, gdy nie wiesz na co się zdecydować

fotolia_231780139_subscription_monthly_m.jpg

Wszystkie powyższe propozycje brzmią dobrze, ale może żadna z nich do końca do Ciebie nie przemawia? Nie wiesz na co się zdecydować? W takim wypadku polecamy zainteresować się zestawami narzędzi akumulatorowych. Komplety składają się nawet z ośmiu narzędzi, co daje to nie tylko szerokie możliwości, ale może również stanowić prezent o dużej wartości. Zestawy są zróżnicowane, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie – wśród narzędzi są m.in. wiertarko-wkrętarki z udarem, pilarki, wyrzynarki, piły szablaste i szlifierki kątowe.

Wszystkie narzędzia akumulatorowe mają podobne cechy: są lekkie, mobilne i wygodne w użyciu. W przeciwieństwie do elektronarzędzi, których użycie wymaga zasilania prądem, podczas korzystania ze sprzętu akumulatorowego nie jesteśmy w żaden sposób ograniczani kablem, który musi być połączony ze źródłem zasilania.

Wszystkie przedstawione w powyższym tekście narzędzia akumulatorowe kupisz w PHU ABC - sklep z narzędziami.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 13.12.2018