Praca marzeń: zostań listonoszem na Antarktydzie

Jeśli po tygodniu pracy masz ochotę już nigdy więcej nie wracać do biura, to jest dla ciebie opcja. Brytyjska stacja polarna szuka pracownika poczty.
iStock-1191807101.jpg

Ochotnik, który przejdzie selekcję, a następnie szkolenie, otrzyma posadę listonosza na wsypie Goudier nieopodal Półwyspu Antarktycznego. Znajduje się tam brytyjska baza Port Lockroy, która jest jednym z najczęściej odwiedzanym miejsc na Antarktydzie. Rocznie pojawia się tam ok. 18 tys. turystów i to właśnie ich będzie obsługiwał polarny listonosz. Pracownik poczty będzie też odpowiedzialny za udzielanie informacji o bazie i wyspie.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKIE WOJSKO WZYWA 50 TYS. REZERWISTÓW

Do obowiązków „listonosza” będzie należało również przeprowadzanie prac konserwacyjnych bazy, a także… sprzątanie po pingwinach. Obecnie na wyspie żyje ok 2 tys. osobników tych osobliwych ptaków.

Potencjalny pracownik musi liczyć się z tym, że na wyspie nie ma bieżącej wody, a kąpiel jest możliwa raz w tygodniu na specjalnym statku, który regularnie pojawia się u brzegów wyspy. Oprócz tego na Goudier nie ma internetu, a zapasy jedzenia na czas trwania kontraktu – czyli 6 miesięcy – są dostarczane jednorazowo. Umowa z pracownikiem będzie zawarta na okres od listopada do marca. Choć nie należy spodziewać się wyjątkowo intensywnej pracy, to warto tez wiedzieć, że na 14 dni pracy przypada jeden dzień wolny.

W rekrutacji mogą wziąć udział przedstawiciele wszystkich narodowości. Warunkiem jest możliwość osobistego stawienia się na spotkaniu w dniach 13-15 maja 2020 roku oraz udział w październikowym szkoleniu. Oprócz doskonałego zdrowia, predyspozycji psychicznych i umiejętności tzw. złotej rączki, kandydaci muszą być niepalący, ponieważ na wyspie obowiązuje zakaz palenia.

Aplikacje przyjmowane są do 9 marca. Wstępna selekcja zakończy się 18 kwietnia, kiedy wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do drugiego etapu. Szczegóły oferty pracy i formularze aplikacyjne można znaleźć tutaj.


ZOBACZ TAKŻE: TRENING NA STOK
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 06.03.2020