Praca marzeń dla lenia

Jeśli swoje lenistwo tłumaczysz prokrastrynacją lub rzeczywiście masz to zaburzeni psychiczne, polegające na ciągłym odkładaniu spraw na później i kompletnie mniemasz ochoty uczestniczyć w realnym życiu w czasie rzeczywistym, mamy dla Ciebie prac marzeń.
praca-dla-lenia.jpg

Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR) poszukuje 12 ochotników, którzy przez 60 dni będą leżeli nieruchomo na lekko pochylonym łóżku. Kąt będzie wynosił dokładnie 6 stopni, a uniesione będą nogi. W ciągu tego czasu ochotnicy będą spać, jeść, kąpać się i wypróżniać wyłącznie w takiej pozycji. Ułożenie determinowane jest próbą oszukania grawitacji, gdyż na ziemi chodzimy z głową powyżej reszty tułowia. Żeby ochotnicy nie zwariowali, dostaną do dyspozycji książki, telewizory i gry wideo.

Eksperyment odbędzie się w olbrzymiej bazie eksperymentalnej Envihab, gdzie przeprowadzane są testy na ludzkich organizmach, by sprawdzać granice ich możliwości i pracować nad ich przesuwaniem. Szczegółowym oględzinom poddane będą kości, krew i mięśnie ochotników.

Tym razem eksperyment będzie dotyczył skutków długiego pobytu człowieka w kosmosie. W laboratorium odtworzone będą warunki panujące na orbicie, włączając w to poziom oświetlenia, mieszankę gazową czy rozchodzenie się dźwięku. Podczas pobytu w Envihab, ochotnicy nie będą mieli kontaktu z bliskimi, a w ich kabinach nie będzie nawet okien.

Jeżeli denerwuje Cię żona, teściowa lub komornik ściga za długi, zgłoś się na www.dlr.de i wnieś swój wkład w rozwój nauki, odpocznij od świata zewnętrznego i przy okazji pograsz sobie na konsoli.

Dodał(a): Jan Rzeźnik Czwartek 14.05.2015