Powrót Game Boya

Informację o wypuszczeniu adaptera, zmieniającego smartfony w Game Boye, Hyperkin podał w prima aprilis. Jednak fani tak mocno wierzyli, że koncept okaże się prawdziwy, że ta firma produkująca akcesoria do urządzeń elektronicznych postanowiła podjąć się prac nad tym gadżetem.
smart-boy-otw.jpg

Póki co firma zapowiada, że Smart Boy będzie kompatybilny z iPhonem 6 Plus, ale docelowo obsłuży też inne smartfony. Będzie stacją dokującą, do której włożysz telefon, a kontrola nad grami odbywać się będzie za pomocą mechanicznych przycisków, które z kolei będą dociskać pola na ekranie. Tak to widzę oczami wyobraźni. Od góry załadujesz kartridże z grami.

Firma zapowiedziała, że na obudowie pojawi się ośmiokierunkowy D-pad oraz klawisze „Start”, „Select”. Głośność zapewne będzie sterowana przyciskami smartfona (dlatego na ilustracji są odsłonięte). Konstrukcja będzie miała wbudowaną baterię, która pobierze energię z telefonu, a pełne naładowanie wystarczy na pięć godzin rozrywki.

smartboy.jpg

Nakładka ma emulować oryginalne gry. To samo da się zrobić na zwykłym smartfonie, ale trzymanie w rękach szarej bryły z czerwonymi przyciskami to zupełnie inny wymiar rozrywki i powód do uronienia łzy dla tych, którzy również rozczulili się na wieść o powrocie Commodore.

Czyżbyśmy byli tak rozpieszczeni wirtualną rozrywką, a nasze zmysły nie ogarniały już tylu bodźców, że próbujemy trochę zwolnić i oddać się prostszej rozrywce? Niestety nie wiadomo kiedy będziemy to mogli sprawdzić, bo producent nie podaje konkretnych dat. Pozostaje śledzić fan page, by być na bieżąco.

Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 01.09.2015