Potrzebne 130 ton gandzi

Dzień po otwarciu pierwszego sklepu z rekreacyjną marihuaną w stanie Waszyngton, władze Kolorado wydały swój raport o zapotrzebowaniu na trawkę.
mary-130t.jpg

Okazuje się, że według wyliczeń, mieszkańcy stanu Kolorado spalą w całym 2014 roku 121,4 tony marihuany. Tak, ponad 10 ton miesięcznie, czyli około 337 kilogramów dziennie… Dodatkowe 8,9 tony wypalą turyści. Łącznie sklepy i apteki mają sprzedać 130,3 tony gandzi. Wszystko na legalu. Od początku roku marihuanę można tam kupić do celów rekreacyjnych, wcześniej legalnego blanta można było wyjarać tylko `na receptę`.


Raport mówi o tym, że 67% zapotrzebowania na legalną marihuanę generuje 22%  tzw. „hard userów” – to osoby, które palą codziennie. Prężnie rozwija się też `THC turystyka`. W obszarach miejskich sprzedaż gandzi turystom stanowi 44% ogółu, a w terenach górskich i typowo turystycznych – nawet 90%. W całym stanie Kolorado jara 9% rezydentów.

Badanie przeprowadzono w celu… precyzyjnego rozdysponowania pieniędzy z podatków. No bo jeśli dostawy legalnej marihuany będą w odpowiednich ilościach i na czas, to wpływy do stanowej kasy staną się regularne.


Dodał(a): gianni Sobota 19.07.2014