Poszukiwany 17-latek napadł na aptekę z zabawkowym pistoletem na kulki

Ten „bandzior” ma ledwie 17 lat i prawdziwie ułańską fantazję. Najpierw napadł na aptekę z pistoletem na kulki w ręku, a później ukradł wózek inwalidzki i… papugę.
iStock-467524223.jpg

Wszystkie te trzy zdarzenia miały miejsce w Polsce, w jednym mieście i do tego jednego dnia. 17-latek z Limanowej wszedł koło południa w połowie stycznia 2018 roku do jednej z lokalnych aptek, po czym wyjął zza kurtki broń i zażądał od aptekarki wydania całej kasy.

Gdy ta odmówiła, chłopak wystrzelił do kobiety z broni i uciekł. Oczywiście nie mogło jej się nic stać, bo młody „bandzior” strzelał z zabawkowego pistoletu na plastikowe kulki, z czego farmaceutka najprawdopodobniej zdawała sobie sprawę.

Chłopakowi było jednak mało. Pod wieczór tego samego dnia z jednego z bloków ukradł elektryczny wózek inwalidzki. Co śmieszniejsze, właściciele zorientowali się i zaczęli gonić złodzieja, który uciekał skradzionym wózkiem ulicami Limanowej (nagrały to kamery miejskiego monitoringu). Gdy chłopak zauważył, że nie zdoła zwiać, zostawił wózek i uciekł pieszo.Lokalnym policjantom udało się jednak ustalić tożsamość 17-letniego „bandziora” i namierzyć go. W mieszkaniu, w którym chłopak pomieszkiwał, znaleziono jeszcze jeden "fant" – papugę falistą, którą 17-latek zapewne zawinął z Domu Pomocy Społecznej. Na koniec okazało się dodatkowo, że młody poszukiwany jest przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, z którego zwiał już… 23 razy.

Teraz pewnie się już nie wywinie, jako że jego sprawa trafiła do sądu. Ale przyznać trzeba mu jedno – ma chłopak fantazję.

TA DZIEWCZYNA TO ZŁODZIEJKA STANIKÓW!
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 22.01.2018