Portfel z niespodzianką

Kiedy właściciel zgubionego 14 lat wcześniej portfela ujrzał go po tylu latach w skrzynce na listy, musiał być nieco zdziwiony. Jednak prawdziwe niedowierzanie nastąpiło, gdy otworzył zgubę i zobaczył jej zawartość!

shutterstock_150637262.jpg

Zamieszkujący małą wioskę w Chorwacji Ivica Jerkovic miał kupę szczęścia. Przekonał się jednak o tym dopiero po 14 latach, kiedy - ku jego wielkiemu zaskoczeniu - listonosz przyniósł mu paczkę ze zgubionym ponad dekadę temu portfelem. Wewnątrz niego znajdywały się nie tylko przeterminowane już dokumenty, ale również banknoty. Co ciekawe, pieniędzy nie ubyło, ale wręcz przeciwnie - przybyło!

„Na początku myślałem, że to jakiś żart, więc poszedłem sprawdzić, czy nadplanowe pieniądze to nie fałszywki” - powiedział Ivica. „To najwspanialszy prezent świąteczny, jaki ktoś mógł mi dać!” .

Mężczyzna stracił portfel podczas imprezy ze znajomymi i jak to bywa w czasie szalonych nocy, do dziś nie ma zielonego pojęcia, w którym momencie właściwie to się stało. Pewne natomiast jest, że wewnątrz znajdowały się wypłacone dzień wcześniej oszczędności przeznaczone na naprawę dachu - 2000 niemieckich marek, czyli jakieś 1000 euro.

Tymczasem w portfelu, który dostarczono mu po 14 latach, Ivica znalazł aż 1500 franków szwajcarskich, czyli 1440 euro! Ktoś, kto zwrócił mu zgubę musiał dołożyć więc własną gotówkę!

„Myślę, że te banknoty go uratowały. Potem przez lata siedział i liczył, jaką kwotę wypadałoby mi zwrócić. Nie mam pojęcia, co innego skłoniłoby go do przetrzymywania mojej własności tak długo” - wypowiadał się na temat znalazcy Jerkovic. „Chciałbym, żeby się ze mną skontaktował. Przecież to najlepszy osobisty bankier w całej Chorwacji!”.


Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 17.04.2015