Poradnik ślubny dla Pana Młodego

Garnitur czy smoking? Rozwiewamy wątpliwości na temat ubioru oraz kilku innych istotnych kwestii związanych z najważniejszym dniem w twoim życiu.

pan młody.jpg


Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu Pana Młodego. W tym wyjątkowym dniu powinien wyglądać elegancko i stylowo. Odpowiedni strój podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości. Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, możesz wybrać czarny lub granatowy garnitur. Dużą popularnością cieszy się też elegancki smoking. W tym artykule dowiesz się też o kilku obowiązkach, jakie będą spoczywać na tobie w dniu ślubu.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając garnitur?

Czarny garnitur jest uniwersalny i ponadczasowy. Popularny fason slim z tradycyjnym krojem idealnie dopasuje się do twojej sylwetki. Szukając garnituru, koniecznie zwróć uwagę na jego skład. Jeśli zawiera przynajmniej 50% wełny, będzie wygodny i miły w dotyku. Doda ci pewności siebie. Jeżeli lubisz się wyróżniać, rozejrzyj się za czarną tkaniną z nowoczesnym, subtelnym wzorem. Wtedy garnitur z pewnością będzie wyglądał oryginalnie.

Dużą popularnością cieszy się trzyczęściowy model. Składa się z dobrze skrojonych spodni zaprasowanych w kant, dwurzędowej kamizelki oraz eleganckiej marynarki. Jeśli nie lubisz lub źle wyglądasz w czarnym kolorze, możesz wybrać granatowy, błękitny lub bordowy garnitur.

Jak wybrać idealny smoking ślubny?

Zgadza się, smoking jest dozwolonym ubiorem Pana Młodego. To świetna alternatywa dla garnituru. Biorąc pod uwagę ogromny wybór smokingów, na pewno znajdziesz idealny model. Możesz go kupić lub wypożyczyć. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszystkie smokingi są staromodne i niewygodne. 

Szukając odpowiedniego smokingu, zwróć uwagę na swój styl i budowę ciała. Jeśli jesteś wysoki i szczupły, masz duży wybór. Możesz wybrać marynarkę z dwoma, trzema, a nawet czterema guzikami. Jeżeli chcesz optycznie skrócić sylwetkę, zdecyduj się na muszkę i krawatkę.

blur-clothes-fashion-325876.jpg

Jeżeli jesteś wysoki i dobrze zbudowany, poszukaj marynarki z jednym guzikiem. Wtedy wizualnie wysmuklisz talię. Pamiętaj, że model z cieńszymi klapami optycznie wydłuży sylwetkę. Unikaj za ciasnych marynarek i spodni. Będą cię drażnić i dodatkowo krępować ruchy. Jeżeli jesteś krępy, wybierz kamizelkę. Zdecydowanie unikaj kołnierzy i dużych muszek. 

Niskim i szczupłym Panom Młodym polecamy smoking z nisko przyszytym guzikiem. Pasują do niego idealnie spodnie w kant lub gładkie. Natomiast niscy i muskularni będą świetnie wyglądać w marynarce z jednym lub dwoma guzikami. Powinny być nisko przyszyte. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, aby klapy były wąskie. Taką marynarkę należy zestawić ze spodniami o wąskich nogawkach.

Bez względu na to, czy wybierzesz garnitur, czy smoking, pamiętaj, by dobrać do niego odpowiednią koszulę i buty. Zastanów się również, czy wolisz muchę, czy krawat.

Kilka obowiązków Pana Młodego

Pamiętaj, że musisz wybrać drużbów i nadzorować ich przygotowania do ślubu. Na bieżąco powiadamiaj ich o wszystkich szczegółach dotyczących ślubu i wesela. Gościom weselnym na pewno przypadną do gustu eleganckie przypinki. Występują w różnych kolorach i wzorach. Można na nich wydrukować imiona nowożeńców i datę ślubu. Nowoczesne przypinki weselne mają bezpieczne zapięcie. Możesz wybrać gotowy wzór lub zaprojektować własny. Takie gadżety sprawdzą się również idealnie na wieczorze kawalerskim i panieńskim.

Razem z narzeczoną przygotujcie listę gości. Możecie też zapisać się na lekcje tańca. Wybierzcie też prezenty dla świadków, drużbów i druhen. Pamiętaj, by w  okresie przygotowań i w dniu ślubu wspierać twoją wybrankę. Wspólne przygotowania do ślubu dodatkowo was zbliżą i zaoszczędzicie sobie nawzajem niepotrzebnych nerwów.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 09.09.2019