Pora doktora: śmierdząca sperma, łupież, żyły na czole

Twój kłopot jest dla nas wyzwaniem! Leczymy ciało i duszę a to wszystko refundowane w 100%. Zapraszamy do kliniki CKM
sperma


Moje nasienie śmierdzi! Co robić z brzydko pachnącą spermą?
Krótko i na temat: moja panna nie chce uprawiać ze mną miłości francuskiej, bo twierdzi, że moje nasienie cuchnie. Wąchałem, ale ja tam nic nie czuję. Czy są jakieś perfumy zmieniające zapach spermy?
Adam z Ustki

Krótko i na temat: nie istnieją perfumy zmieniające zapach spermy. Zapach i smak nasienia zależy od twego stanu zdrowia, przemiany materii, higieny oraz diety. Oznacza to, że jeśli nie jesteś chory i myjesz się regularnie, powodem brzydkiego zapachu jest to, co jesz. Spróbuj jeść mniej smażonych i ostrych potraw. Zrezygnuj też z ryb. Może to pomoże? A może po prostu twoja dziewczyna nie lubi tego rodzaju zabaw, tylko nie chce się do tego przyznać? Porozmawiaj z nią.


Czy moja głowa eksploduje? Czym spowodowane jest wystąpienie żył na czole?
Od pół roku mam nabrzmiałe żyły na skroniach. Gdy siedzę w pracy, wydają się jeszcze w porządku, ale kiedy ćwiczę, napinają się jak stalowe linki i pulsują pod skórą. Wygląda to, jakby miała mi wybuchnąć głowa. Myślicie, że tak może się stać?  
Paweł z Warszawy

Twojej głowie nie grozi eksplozja. Nie napisałeś, ile masz lat, ale chyba przekroczyłeś już trzydziestkę, prawda? U wielu osób żyły uwidaczniają się z wiekiem i jest to normalne. Tym bardziej jeśli jesteś aktywnym fizycznie facetem. Sprawdź sobie ciśnienie (norma to poniżej 140/90 mmHg), ale sądzimy, że nie masz powodów do niepokoju.


Mam sutki jak kiełbaski! Dlaczego niektórzy mężczyźni mają dziwny kształt brodawek?
Jestem nieźle zbudowanym facetem, ale wstydzę się zdejmować koszulkę na siłowni. Powodem są moje wielkie sutki, które przypominają krótkie kiełbaski. Pomocy!  
Ludwiq z Łomży

Z opisu wynika, że cierpisz na ginekomastię, czyli powiększenie sutków u mężczyzny. Dolegliwość ta jest spowodowana m.in. zaburzoną gospodarką hormonalną. Wspomniałeś, że uczęszczasz na siłownię. Czy nie brałeś sterydów? Idź do lekarza. Najpewniej zaleci terapię hormonalną, a jeśli leczenie nie przyniesie skutku, poradzi zabieg u chirurga plastycznego.


Mam łupież jak styropian! Co robić, by pozbyć się kłopotliwej przypadłości?
Nieważne, ile razy w tygodniu myję głowę, i tak parę godzin później mam na głowie i ramionach białe płatki łupieżu. Moglibyście mi polecić jakiś szampon? Bo sprawdzałem już kilka rzekomo antyłupieżowych i nic!
Lelek z Jeżewa

Łupież powstaje zwykle z powodu podrażnienia skóry głowy przez żele, szampony, pianki do włosów lub wodę (która ma np. zbyt dużo jonów chloru). Do leczenia tej choroby najlepiej wykorzystać szampony zawierają-e m.in. pirytonian cynku (np. Clear – ok. 15 zł /200 ml). Nie bez znaczenia jest tu też twoja dieta. Powinieneś pić dużo wody mineralnej oraz jeść pokarmy zawierające witaminy z grupy B (m.in. kiełki pszenicy).

Dodał(a): Hep Poniedziałek 14.11.2011