Ponad pół kilo marihuany na własny użytek. Taką legalizację to my rozumiemy

W RPA wiedzą najlepiej jak zalegalizować lekkie używki. Gabinet tamtejszego rządu przegłosował ustawę zezwalającą na używanie konopi indyjskich do celów osobistych. Określa ona ilości marihuany, jaką może posiadać osoba pełnoletnia.
iStock-886010078.jpg
„Ta ustawa reguluje używanie i posiadanie konopi oraz uprawę konopi indyjskich przez osobę dorosłą na własny użytek. Ustawa określa limit ilości marihuany, jaką może posiadać osoba dorosła i kryminalizuje palenie marihuany w miejscach publicznych” – powiedział minister sprawiedliwości i więziennictwa Ronald Lamola.

Zgodnie z projektem każda osoba dorosła może posiadać do 600 gramów kwiatów konopi indyjskich lub dwa razy tyle (1,2 kg), jeśli na gospodarstwo domowe składają się przynajmniej dwie osoby. Z kolei w miejscach publicznych można mieć przy sobie do 100 gramów marihuany.

Sprawdź: Eksperymentalny plan legalizacji marihuany

Sonda

W Polsce powinno się:

Możliwe jest także uprawianie konopi indyjskich. Osoba pełnoletnia może posadzić w domowym zaciszu do 4 roślin. W przypadku większej liczby mieszkańców sytuacja jest analogiczna, co w kwestii suszu. Także dodatkowy lokator oznacza dwa razy więcej magicznych kwiatów.

Ustawa wprowadza także system zrównujący dwie młode rośliny z jedną kwitnącą i 5 gramów świeżych kwiatów z 1 gramem suszu.

Kraje afrykańskie legalizują srogie ilości marihuany, a w Polsce dalej wsadzają do aresztu za przepalone lufki i puste samarki. Chyba najwyższy czas na przeprowadzkę.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 12.08.2020