"Pompeje" jest zwiastun

Do tej pory nie możemy znaleźć sobie miejsca po zamknięciu serii „Spartacus”, wyczekując naiwnie na jej kolejną część… Na horyzoncie pojawiła się nowa nadzieja
pompeje film


Oczywiście główny bohater nie żyje, więc serial nie miałby sensu, ale paru głównych bohaterów ocalało, może warto pójść tym tropem! Na szczęście nadchodzi film nieco przypominający przygody bezwzględnych gladiatorów.

Pompeje, wyreżyserowane przez Paula W.S. Andersona (twórcy m.in. kilku części Resident Evil, Obcy vs. Predator czy Mortal Kombat), klimatem przypominają wspomniany serial, bo osadzone są w podobnym okresie i opowiadają o zbliżonych problemach.

Cały film rozgrywa się w roku 79 r.n.e. (Spartacus 73-71 r.p.n.e.) w Pompejach, które niszczone są przez gniew Wezuwiusza. Ten groźny i bezwzględny wulkan pochłonął wtedy kilka miast i tysiące istnień ludzkich. W takich warunkach główny bohater ma ciężkie zadanie do wykonania. Milo (Kit Harrington znany z Gry o tron) przeszedł długą drogę od niewolnika do niepokonanego gladiatora. Jednak teraz czeka go wyzwanie większe niż nauka władania mieczem. W niesprzyjających warunkach musi ocalić kobietę, którą z wzajemnością pokochał. Cassia, grana przez Emily Browning, to córka bogatego kupca, która została już obiecana skorumpowanemu senatorowi. Czas ucieka, zegar (słoneczny) tyka, a lawa leje się na bogato. Komu przysmaży tyłki? Musimy poczekać do nowego roku, ale Pompeje już wpisujemy do kanonu obowiązkowego, choćby również ze względu na obsadę.

Póki co można rozkoszować się zwiastunem Pompeii:Pompeje / Pompeii

Gatunek:
Dramat, przygodowy

Data premiery:
28 lutego 2014

Reżyseria:    
Paul W.S. Anderson

Scenariusz:    
Janet Scott Batchler
Lee Batchler
Julian Fellowes
Michael Robert Johnson

Obsada:
Emily Browning
Kit Harington
Carrie-Anne Moss        
Paz Vega
Kiefer Sutherland        
Adewale Akinnuoye-Agbaje

Dodał(a): gianni Czwartek 22.08.2013