Polskie piwne uzdrowisko

Piwne kąpiele, a po wszystkim do baru na kufel zimnego, pienistego? Już niedługo będzie się można poddać takim kuracjom w uzdrowisku w Busku-Zdroju. I takie leczenie to my rozumiemy.
larwa.jpg

Piwo to trunek, który pomaga na wiele różnych schorzeń, o czym zresztą już niejednokrotnie pisaliśmy w tym serwisie. Zazwyczaj jednak mieliśmy na myśli leczenie od wewnątrz, lecz jak się okazuje, złocisty napój bogów równie dobrze sprawdza się w kuracjach zewnętrznych.

I właśnie tego typu kuracje już niedługo będą dostępne w uzdrowisku w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Władze placówki postanowiły bowiem otworzyć własny browar w aktualnie odnawianej, pobliskiej Wieży Ciśnień i samodzielnie warzyć piwo, które w głównej mierze zostanie wykorzystane do leczniczych kąpieli.

A jak się okazuje, zanurzenie się w wannie wypełnionej złocistym trunkiem może być zbawienne dla skóry – nie tylko ją odmładza i nawilża, ale także pomaga w zredukowaniu tkanki tłuszczowej. Tym bardziej jeśli będzie to doskonałe buskie piwo, przyrządzane na podstawie lokalnych, tradycyjnych receptur, stosowanych już kilka wieków wstecz (podobno pierwsze wzmianki o tamtejszym piwie pojawiły się już w XIV wieku).

Gdyby jednak całe to leczenie kończyło się jedynie na kąpielach, bez degustacji, to prawdopodobnie byłaby to tortura, a nie kuracja. Dlatego też władze uzdrowiska zapowiadają, że wszelkie nadwyżki produkcyjne piwa będą przeznaczane właśnie na konsumpcję i terapię od wewnątrz (dobra, ta terapia wewnętrzna to już nasz pomysł).

To co, gotowi na leczenie?

ZOBACZ TEŻ:

Najnowszy hit internetu: Cyckowe saneczkarstwo! Challenge accepted?

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 6 czerwca 2016


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. youtube.com/watch?v=TZ6y0UW6WLM Środa 27.09.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)