Polski pokerzysta drugi w światowym rankingu

Polacy wyrastają na potęgę światowego pokera. Mirosław „Killer” Kłys zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu pokera, a poza nim w pierwszej setce znajduje się jeszcze trzech innych graczy z naszego kraju.
iStock_17280839_SMALL.jpg
Kto by pomyślał, że Polacy to tacy mistrzowie hazardu? A jednak tak właśnie jest. Pod koniec września opublikowano ranking najlepszych pokerzystów świata, wyłonionych spośród kilkuset tysięcy graczy z całego globu. Za główne kryterium, świadczące o poziomie zawodnika, obrano liczbę krajów, w których dany gracz cashował, a więc zajmował miejsce płatne w konkretnym turnieju pokerowym.

I tak właśnie na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Słoweniec Casey Kastle, który cashował aż w 38 krajach. To, co jednak nas najbardziej interesuje, to miejsce drugie, które przypadło Polakowi, Mirosławowi Kłysowi, który zajmował miejsca płatne aż w 25 różnych krajach (m.in. w Anglii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech czy USA). Ten wynik pozwolił mu także na wyprzedzenie w klasyfikacji pokerowych sław jak Marcel Luske czy Steve O’Dwyer.

Jednak nie tylko Kłys znalazł się wysoko w rankingu. W pierwszej setce znalazło się także trzech innych polskich pokerzystów: Marcin Horecki (19. miejsce, cashował w 18 krajach), Damian Porębski (44. miejsce, cashował w 16 krajach) i Dima Urbanowicz (74. miejsce, cashował w 15 krajach).

Co ciekawe w rankingu zabrakło Sebastiana Malca, 21-latka, który pod koniec sierpnia zwyciężył w turnieju European Poker Tour, wygrywając główną nagrodę konkursu w wysokości 5 mln złotych. Poniżej zamieszczamy wideo, które pokazuje finałową rozgrywkę młodego Polaka i jego radość po zwycięstwie.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. iStock Piątek 30.09.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
shakaji (2016-10-10 13:32:51)
Może grafika slota Fantastic Four nie powala, ale odniesienia do serii Marvela są mimo wszystko ciekawe. Zwłaszcza że sam automat Fantastic Four jest całkiem fajny pod względem funkcji hazardowych. Nawet 50 linii wygrywających, maksymalnie aż 27 free spinów, 4 gry bonusowe i do mnożniki od x2 do x5. Trzeba przyznać, że programiści z Playtech się postarali i stworzyli jeden z ciekawszych slotów ze swojej komiksowej oferty Zgłoś naruszenie
shakaji (2016-10-10 13:32:13)
Może grafika slota Fantastic Four nie powala, ale odniesienia do serii Marvela są mimo wszystko ciekawe. Zwłaszcza że sam automat Fantastic Four jest całkiem fajny pod względem funkcji hazardowych. Nawet 50 linii wygrywających, maksymalnie aż 27 free spinów, 4 gry bonusowe i do mnożniki od x2 do x5. Trzeba przyznać, że programiści z Playtech się postarali i stworzyli jeden z ciekawszych slotów ze swojej komiksowej oferty http://maszynydogier.com/fantastic-four.html Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)