Polski lustrzany dom lewituje w lesie

Dom pośrodku lasu obłożony lustrami, którego górna kondygnacja lewituje w powietrzu – taki obrazek czeka niedługo grzybiarzy i amatorów jagód podczas wypraw w okolice podwarszawskiego Izabelina.
lustrzany-dom.jpg

Zachwycamy się spektakularnymi domami amerykańskich gwiazd, a tymczasem na własnym podwórku mamy artystę, tworzącego zachwycające świat architektów projekty. Marcin Tomaszewski z łódzkiego studia Reform pokazał oryginalną koncepcję, która sprawi, że dziki i sarny z Lasu Młocińskiego zdębieją. Nie wspominając o właścicielach budowli, którym początkowo znalezienie wejścia do wewnątrz może zająć sporo czasu. A to za sprawą specyficznej konstrukcji domu.

Większość paneli ozdabiających parterową kondygnację dwupoziomowego domu będzie lustrzana. Na wygenerowanych komputerowo obrazach (renderach) budynek sprawia wrażenie, jak gdyby stworzony był na potrzeby filmu science fiction lub horroru. Ale tak strasznie ponoć nie będzie. Projekt zakłada, że obiekt będzie miał powierzchnię 400 metrów kwadratowych z mnóstwem powierzchni użytkowej i przemyślanym rozkładem pomieszczeń.Na parterze znajdą się: kuchnia z jadalnią połączone z pokojem dziennym, sypialnia, łazienka, garaż na dwa auta, kotłownia, garderoba i wielki taras. Lewitujące piętro będzie kryło: dwie sypialnie, biuro, dwie łazienki, pralnię i garderobę.

Jeżeli chcesz mieć dom inny niż wszyscy sąsiedzi w okolicy, niekoniecznie taki z lustrzanym kamuflażem, zgłoś się do studia Reform po inny oryginalny projekt, mają ich mnóstwo. Wieść o lustrzanym domu z Izabelina właśnie zatacza koło po świecie i zachwyca architektów z wielu krajów.

Dodał(a): Paweł Janusz / fot.: Reform - Marcin Tomaszewski Środa 25.03.2015