Polski film sci-fi otrzymał główną nagrodę na festiwalu filmów fantastycznych!

Ogromne wyróżnienie dla polskiego filmu na międzynarodowej imprezie. Produkcja naszego rodaka otrzymała główną nagrodę na festiwalu we Włoszech. Gratulujemy!
olga.jpg


Ostatnio coraz częściej polskie produkcje doceniane są wśród krytyków na całym świecie. Niedawno pisaliśmy wam o tym, że „Czerwony” Krzysztofa Kieślowskiego znalazł się na 2. miejscu w rankingu 50 najlepszych filmów wszech czasów portalu metacritic.com, a teraz śpieszymy donieść, że kolejna polska produkcja zdobyła ważne wyróżnienie.

Chodzi o film pt. „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa, który otrzymał nagrodę Asteroide dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego na Trieste Science+Fiction Film Festival we Włoszech.

Festiwal ten odbywa się od 2000 roku, jednak jest duchowym spadkobiercą słynnej imprezy o nazwie International Science Fiction Film Festival z lat 1963-1982, podczas której wyróżniano takie klasyki kina gatunkowego, jak „Test pilota Pirxa” czy „Obcy”.„Człowiek z magicznym pudełkiem” to zaś film opowiadający historię faceta z roku 2030, który znajduje w swoim nowym mieszkaniu radio z funkcją teleportacji. W pewnym momencie podróże wymykają się spod kontroli i bohater zostaje uwięziony w roku 1952. Na poszukiwania wyrusza zaś jego kobieta – Goria (Olga Bołądź).

Film trafił do polskich kin 20 października, możecie go jednak jeszcze obejrzeć. Warto!

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. youtube.com Wtorek 07.11.2017