Polska uczelnia ma własny browar

Dla wielu absolwentów czas studiów kojarzy się głównie ze spożywaniem nadludzkich ilości alkoholu. Teraz studenci Akademii Górniczo-Hutniczej będą mogli pić piwo wyprodukowane przez ich alma mater.
iStock-987049712.jpg

Oficjalne otwarcie browaru krakowskiej uczelni zostało zaplanowane na 24 stycznia, jednak tego dnia odbędzie się zamknięta impreza wyłącznie dla zaproszonych gości. Szersza publiczność będzie miała okazję zobaczyć wnętrze warzelni już w sobotę, na kiedy zaplanowano dni otwarte. Zwiedzający będą mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji za darmo, jednak organizatorzy podkreślili, że piwo będzie serwowane odpłatnie.

Do jesieni bieżącego roku piwo z browaru ma być serwowane wyłącznie na jego terenie. Co ciekawe, nietypowa inicjatywa nie stanowi części uczelni, tylko jest osobną jednostką. Browar AGH jest spółką akcyjną, a udziały nabywali studenci, pracownicy i sympatycy uczelni. W ramach publicznej emisji akcji zebrano ponad 2,5 mln złotych od ponad 450 akcjonariuszy. Browar powstał w odnowionym Klubie Studio AGH. 

ZOBACZ TAKŻE: EL CHAPO MA SWOJE PIWO. SPRZEDAJE JE JEGO CÓRKA

Sercem browaru jest warzelnia o pojemności 10 hektolitrów. W dniu otwarcia na gości czeka już 10 tys. litrów gotowego trunku, a kolejna porcja jest już w przygotowaniu. Twórcy browaru zapewniają, że zaawansowana technologicznie instalacja umożliwia dostarczanie piwa z tanka bezpośrednio do kufla, a cała aparatura ma utrzymywać napój w idealnej temperaturze.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny studenta AGH, który w akademiku zainstalował sobie jacuzzi, uruchomienie uczelnianego browaru może być strzałem w dziesiątkę. Nawet jeśli nie wszystkim uda się opuścić uczelnię z dyplomem, to zawsze będzie można się pochwalić akcjami akademickiego browaru. I w tym świetle studiowanie „dla papierka” nabiera zupełnie nowego znaczenia.


ZOBACZ GALERIĘ: TAK WYGLĄDA DZIŚ GWIAZDA SŁONECZNEGO PATROLU. PAMELA ZNÓW SIĘ HAJTA




Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 24.01.2020