Polska Stacja Antarktyczna prowadzi rekrutację do pracy

Jeśli czasem chciałbyś po prostu rzucić to wszystko i wyjechać gdzieś daleko, to właśnie masz na to szansę. Polska Stacja Antarktyczna prowadzi bowiem rekrutację na roczną wyprawę na Antarktydę.
iStock-91657948.jpg

Praca i przygoda życia czekają na wszystkich z odpowiednimi kwalifikacjami. Instytut Biochemii i Biofizyki PAN ogłosił bowiem nabór kandydatów na uczestników 43 wyprawy antarktycznej na  Polską Stację Antarktyczną im. H. Arctowskiego w sezonie 2018-2019.

Poszukiwani są kandydaci na pół- i całoroczną wyprawę. Na tę pierwszą: kucharze szyprowie/operatorzy łodzi typu RiB oraz obserwatorzy do monitoringu ptaków i ssaków i monitoringu hydrologicznego. Na tę drugą: elektronicy, informatycy z doświadczeniem sieciowym, elektrycy i energetycy, mechanicy samochodowi i warsztatowi, ratownicy medyczni oraz obserwatorzy monitoringu.

Czyli ogólnie mówiąc – żadni leszcze, sami fachowcy. Najlepiej z dodatkowymi umiejętnościami w rodzaju kursów wspinaczkowych i medycznych, obsługi różnych narzędzi i sprzętów oraz znajomością języków obcych (angielski, hiszpański). W końcu Antarktyda to nie spacerek do Morskiego Oka – tam potrzebni są twardzi i wytrzymali ludzie, umiejący poradzić sobie w różnych ekstremalnych sytuacjach. No ale przygoda na krańcu świata – gwarantowana.

O szczegółach ogłoszenia możecie przeczytać TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ LASKĘ Z MROŹNEJ FINLANDII:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 08.01.2018