Polska gra planszowa za 8 mln zł

Polacy zebrali równowartość 8 milionów złotych na stworzenie gry planszowej. „Lords of Hellas” powala swoim rozmachem.

1.jpg


„Lords of Hellas” jak na razie jest największym sukcesem Polaków na Kickstarterze w całej historii serwisu crowdfundingowego. Nasi rodacy chcąc stworzyć wyjątkową grę planszową za sprawą platformy pozyskali ponad 1,7 miliona funtów,
czyli jakieś 8 milionów złotych i to jeszcze na długo przed planowanym końcem kampanii, bo ten ustalono na 27 lipca 2017 roku. Twórców wsparło 12 439 osób z całego świata.

Za projektem „Lords of Hellas” stoi wrocławskie studio Awaken Realms. Twórcy wymyślili interesującą koncepcję. W klimat science-fiction wpisali ducha starożytnej Grecji. Zadanie gracza jest proste. Musi odbudować potęgę antycznego kraju korzystając z technologii zaprojektowanej przez obcych.

Zwycięstwo można osiągnąć na cztery sposoby, a rozgrywkę uatrakcyjniają oryginalne wzory graficzne i specjalnie zaprojektowane figurki w oszałamiającej liczbie 120. W skład gry wchodzi jeszcze 160 kart i ponad 170 innych, niezbędnych elementów. Do „Lords of Hellas” zasiąść może łącznie sześć osób.

Dopracowana w każdym szczególe planszówka w wersji podstawowej kosztuje 82 funty, a więc niecałe 400 złotych. Cena najdroższego pakietu to natomiast 1020 funtów, czyli niecałe 5 000 złotych. Chociaż chętnie zagralibyśmy w "Lords of Hellas", to jako że tanio nie jest, zostaniemy przy domowej roboty warcabach.

ZOBACZ GALERIĘ SEKSOWNYCH COSPLAYEREK

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Kickstarter Poniedziałek 03.07.2017