Polka od roku nie depiluje się, jej mąż to zaakceptował

28-letnia Sonia Cytrowska rok temu podjęła odważną decyzję – koniec z usuwaniem włosów z ciała. Postawiła na naturalność i samoakceptację. Teraz osiąga ogromną popularność w sieci, a kobiety uważają ją za bohaterkę.
Projekt bez tytułu.jpg

Sonia pierwszy raz usunęła owłosienie ze swojego ciała, gdy miała 12 lat. Robiła to regularnie przez kolejnych 16, aż w końcu powiedziała dość. Nie chciała dalej na siłę wpisywać się w narzucane przez społeczeństwo kanony piękna – postanowiła pójść własną ścieżką i wybrać naturalność.

Oznaczało to dla niej koniec depilowania nóg, brzucha, pach i okolic intymnych. Jednocześnie rozpoczęła swój tzw. „Body Hair Movement”, którym zaczęła dzielić się na Instagramie oraz na swoim blogu „O włos od prawdy”. – Czas na dumę, czas na akceptację, czas na pewność siebie – tłumaczy w jednym z wpisów.


Walka z samą sobą to jednak tylko jedna strona medalu. Przemianę Soni musiał zaakceptować też jej mąż, który do tej pory preferował wydepilowane kobiece ciała. Mimo to on także zdołał się przełamać i zmienił swoje podejście do tego, co estetyczne lub nie.

W tej chwili Sonia stała się bardzo popularna w sieci. Jej decyzję opisują liczne portale, a kobiety podziwiają odwagę i poziom samoakceptacji. I o ile już nie znalazła, to zapewne niedługo znajdzie też kilka swoich naśladowniczek.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Piątek 02.03.2018