Policyjny pies odnalazł złodzieja pasztetowej

Nie wiadomo, co bardziej szokuje w tej historii. Czy fakt, że sąsiad dopuścił się włamania do domu sąsiada, czy to co padło jego łupem. Jedno za to jest pewne – panowie latem z pewnością nie umówią się na grilla.
pasztetowa

Gmina Nagłowicie niedaleko Jędrzejowa. Policja odbiera zgłoszenie o włamaniu do mieszkania. Wyważone drzwi wskazują, że sprawca musiał zadać sobie trochę trudu, zanim przedostał się do wnętrza. Mundurowi docierają na miejsce zbrodni i zadają pytanie: co zginęło z mieszkania? Odpowiedź jest szokująca: mrożone mięso i kawałek pasztetowej.

Policjanci doskonale pojęli powagę i dramatyzm sytuacji, a do akcji wkroczył policyjny pies, który podjął trop pasztetowej. Daleko nie trzeba było szukać, gdyż podążający za  wonią mięsa pies zaprowadził funkcjonariuszy na sąsiadującą posesję. Drzwi otworzył zdumiony i nietrzeźwy 30-latek. Policjanci od razu skierowali swoje kroki do lodówki, gdzie ujawnili skradzione wyroby garmażeryjne. 

Amator cudzego mięsa wyjaśnił, że schował łupy w lodówce, bo nie chciał, żeby się popsuły, co jest dość logicznym wyjaśnieniem, jednak niewystarczającym, aby uniknąć kary. Za włamanie i kradzież pasztetowej grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TAKŻE: PIJANY KIEROWCA PRZYJECHAŁ ODEBRAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 02.01.2020