Policjanci dostaną nowe mundury

Granatowe, sportowe, uniwersalne i wygodne – takie mają być nowe mundury stróżów prawa. Według pomysłodawców projektu ma to ułatwić policjantom wykonywanie obowiązków.
mundury-nowe.jpg

Nowy projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przewiduje zmiany w mundurze ćwiczebnym policjantów. W tym ubiorze będą również pełnić służbę na ulicy funkcjonariusze prewencji, wydziałów patrolowych, interwencyjnych, konwojenci i dzielnicowi. Stroje będą sukcesywnie wymieniane do końca 2021 roku.

Na pierwszy rzut oka widać zmiany w kolorze mundurów. Do tej pory były one czarne, teraz mają być granatowe. Jeśli chodzi o krój będzie on sportowy i niekrępujący ruchów. Ubiór uszyty będzie z najwyższej jakości, nowoczesnych, wytrzymałych i oddychających materiałów. Projekt przewiduje również, że za nakrycie głowy policjantów ma służyć furażerka.

Resort zwalnia również policjantów jadących pojazdami służbowymi i rzeczników prasowych podczas występów w mediach z obowiązku noszenia czapki do munduru. Wszystko to ma ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie obowiązków. Byle tylko stróże prawa nie stali się zbyt nadgorliwi przez nowe stroje i nie wlepiali mandatów bez powodu.

ZOBACZ GALERIĘ SEKSOWNEJ POLICJANTKI
Dodał(a): Mateusz Olch / fot.: MSWiA Wtorek 13.06.2017