Polfejs – polski patriotyczny Facebook

Jesteś polskim patriotą i czujesz, że nie masz miejsca w sieci, w którym mógłbyś swobodnie wyrażać swoje myśli? Właśnie dlatego powstał portal społecznościowy polfejs.pl, czyli polski odpowiednik Facebooka.

Na Facebooku obecnie jest około 2 mld ludzi z całego świata, jednak najwyraźniej polscy patrioci wciąż nie mogli sobie znaleźć na nim miejsca. Dlatego też dość enigmatyczna organizacja o nazwie Grupa Polskich Patriotów, mająca swoja siedzibę w Nowym Dworze Gdańskim, postanowiła stworzyć w sieci taką właśnie przestrzeń.

Polfejs jest przeznaczony dla trzech rodzajów ludzi: „patriotów”, „blokowanych na fb” oraz „prawych i chcących”. A przynajmniej tylko takie trzy opcje widnieją w formularzu przeznaczonym do zakładania konta w zakładce „czemu chcesz do nas dołączyć?”.Sam portal bardzo przypomina Facebooka. Na górze znajduje się okienko, w którym można opublikować post, po lewej zakładki z grupami, stronami, fotkami, wydarzeniami, grami, czy – to nowość – „,moimi artykułami”. Po prawej znajdują się zaś najgorętsze hashtagi, reklamy, propozycje znajomych i czat. Poza obrazkiem z polskim godłem i napisem „Chwała wielkiej Polsce” w lewym górnym rogu – reszta do złudzenia przypomina Facebooka.Nie musimy chyba wspominać też, że na Polfejsie nikt nikomu nie da bana za ciśnięcie po Unii Europejskiej albo po Angeli Merkel, tak jak to robi Facebook. Choć oczywiście nie jest też tak, że można tam napisać cokolwiek – zabronione są bowiem treści obraźliwe, wulgarne, pornograficzne, czy spam. Granica jest jednak przesunięta dalej niż w przypadku portalu Zuckerberga.

Być może więc teraz, skoro powstało takie nowe miejsce w sieci, w którym można powiedzieć więcej, wszyscy łysi panowie w glanach, rzucający płytami chodnikowymi na 11 listopada, przestaną to robić. Bo po prostu wyżyją się w internecie.

ZOBACZ TEŻ:

Wczoraj usłyszeliśmy wiele definicji patriotyzmu. Naval, były operator GROM, odznaczony najważniejszymi medalami w...

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 2 sierpnia 2017

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen polfejs.pl Wtorek 26.09.2017