Polak stworzył darmową aplikację weryfikującą trasę taksówki

Nieuczciwi taksówkarze, wożący nieznających miasta klientów maksymalnie okrężną drogą, to spory problem. Gorzej, że tak naprawdę nie ma jak się przed nimi bronić. A w zasadzie – nie było.


Jesteś w obcym mieście i chcesz dotrzeć z punktu A do punktu B. Co oczywiste, nie masz ochoty tłuc się z walizami komunikacją miejską i samotnie błądzić po nieznanych uliczkach, a Uber działa tylko w kilku największych miastach. Jedyne opcje to, zdanie się na łaskę taksówkarza, który tylko czyha na takie ofiary jak ty, i modlitwa, by za bardzo nie zdarł z ciebie pieniędzy.

Od teraz jednak nie będziesz już musiał powierzać stanu swojego konta siłom wyższym i widzimisię „taryfiarza”, ponieważ Polak stworzył bardzo pomocną aplikację o wiele mówiącej nazwie – „Złotówa”.

Jej działanie jest bardzo proste. Wpisujesz adres początkowy i cel podróży, a apka automatycznie wyliczy najbardziej optymalną trasę, uwzględniającą objazdy i korki, i wyliczy konkretną liczbę kilometrów do pokonania.

Dzięki temu, podobnie jak w Uberze i innych bardziej nowoczesnych taksówkach, będziesz z góry znał trasę przejazdu i unikniesz sytuacji, w której taksówkarz jedzie z centrum Warszawy na Okęcie przez Łódź, a ty musisz oddać nerkę lub zęby, żeby uregulować rachunek.

Apka działa od niedawna i jest w pełni darmowa. Na razie można ją zainstalować jedynie na urządzeniach z Androidem, a po pochlebnych recenzjach dotychczasowych użytkowników można śmiało założyć, że sprawdza się bardzo dobrze. Możecie pobrać ją tutaj.

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Piątek 13.10.2017