Polak skazany na kolonię karną w Rosji

35-letni Paweł C. został skazany na 16 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za przemyt substancji odurzających. Do obozu trafił przez… różnicę w przepisach unijnych i rosyjskich.
rosyjskie więzienie.jpg

Informacje te podał rosyjski portal life.ru., według którego, Polak wwiózł do Rosji ładunek zarejestrowany jako kapusta pekińska, po to by móc skorzystać z niższej opłaty celnej.

Problem w tym, że 35-latek z Polski wcale nie przewoził kapusty, ale mak spożywczy. Pech jednak chciał, że w ładunku znalazły się także pozostałości słomy makowej, której obecność, zgodnie z przepisami obowiązującymi w Rosji, jest niedozwolona nawet w gotowym produkcie. Inaczej jest natomiast w przepisach unijnych, które dopuszczają pozostałości słomy makowej nawet w produktach spożywczych.

A zatem zgodnie z rosyjskimi przepisami służby antynarkotykowe uznały Polaka za przemytnika substancji odurzających. Do zatrzymania doszło w 2013 roku, a wobec postawionych zarzutów Polak został skazany na 16 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Wraz z Polakiem aresztowano Rosjanina, który na czas śledztwa pozostawał w areszcie domowym. Później jednak został uznany winnym i został również skazany, z tym że na 7 lat kolonii karnej.

źródło: life.ru

ZOBACZ TAKŻE:

Co powiecie na wakacje w domku na drzewie?

Opublikowany przez Esquire Polska na 10 maja 2016
Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 12.05.2016