Polak rysuje dla Marvela

„Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” to bijąca kasowe rekordy kolejna część hitu wprost z uniwersum Marvela. A czy wiedzieliście, że przy tworzeniu tej części swój udział miał także Polak? Tak i to niebagatelny udział.

Być może widzieliście już najnowszą część Kapitana Ameryki. Jeśli nie, to od teraz przynajmniej będziecie mieć poważny powód żeby nadrobić swoje zaległości. Jeśli jednak tak, to zajrzyjcie w odmęty swojej pamięci i wydobądźcie z nich wszystkie efektowne i widowiskowe sceny walki przedstawione w filmie.

A teraz trzymajcie się, bo jak to przeczytacie to pospadają Wam kapcie z nóg. W tworzeniu tych scen walki brał udział Polak. Właściwie to nawet nie tyle co tylko „brał udział w ich tworzeniu” – on de facto był ich pomysłodawcą.

Otóż przed nakręceniem każdej ze scen, musi zostać nakreślona konkretna wizja, jak poszczególne ujęcia mają wyglądać, co się będzie w nich działo, jak będzie wyglądało całe otoczenie etc. W tym celu tworzy się tak zwane „concept arty”, czyli po prostu koncepcyjne rysunki tychże scen. I to właśnie za ich wymyślenie i narysowanie odpowiadał Polak, Maciej Kuciara.

No i co tu dużo mówić, jego rysunki są olśniewające, a przedstawione na nich wizje zostały faktycznie przeniesione niemal 1:1 do właściwego filmu. Oprócz najnowszego Kapitana Ameryki, Kuciara tworzył także rysunki do takich kinowych hitów jak "X-men: Przeszłość, która nadejdzie" oraz czy "Strażnicy Galaktyki".

Jeśli więc będziecie oglądać któryś z wymienionych filmów i zobaczycie poniższe sceny, to pamiętajcie, że stworzył je nasz rodak.

Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 02.06.2016