Poduszka mocy? Taki gadżet naprawdę istnieje

Wieczorem nie możesz zasnąć, a rano wstajesz jak z krzyża zdjęty? Dziś bierzemy na tapet specjalistyczne poduszki, których zadaniem jest zwalczenie nie tylko problemów ze snem.

small iStock-599959942.jpg


Jednym z ważnych elementów w wyposażeniu sypialni są materace i poduszki, które wpływają na komfort podczas snu. Jednym z ciekawych rozwiązań dostępnych w sklepach są specjalistyczne poduszki Visco. Sprawdźmy, dlaczego cieszą się takim uznaniem.

Właściwości poduszki Visco 

Poduszka ma ogromny wpływ na komfort naszego snu oraz samopoczucie w ciągu dnia. Podczas wyboru poduszki powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszy z nich to dopasowanie produktu do kształtu głowy. Dzięki temu zyskamy odpowiednie podparcie. Ważne są również wymiary poduszki, które powinny być dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Standardowe wymiary wynoszą 50x50 cm. Taki rozmiar sprawdzi się w przypadku osób, które mają spokojny sen.

Warto zwrócić również uwagę na kształt. Jeżeli często doskwierają Ci różnego rodzaju bóle mięśni w odcinku szyjnym, warto zastanowić się nad zakupem specjalistycznej poduszki. Pozwoli ona na złagodzenie lub całkowite zniwelowanie bólu.

Pamiętaj też, że o poduszkę należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim powinieneś regularnie czyścić pokrowiec i poduszkę, aby nie nabawić się alergii. Szczegółowe informacje na temat prania znajdziesz na metce przygotowanej przez producenta. Pokrowiec należy prać w pralce w 60 stopniach.

Nie ulega wątpliwości, że oszczędzać nie powinno się ani na materacu, ani na poduszce. Przy wyborze kieruj się renomą firmy, a także sposobem wykonania i jakością materiałów. Jednym z popularnych produktów dostępnych na rynku jest poduszka Visco. Charakteryzuje się wyprofilowanym i ergonomicznym kształtem, który zapewnia wysoki standard snu. Co więcej, poduszka Visco redukuje naciski i odgniecenia.  

Poduszka jest ogólnodostępna. Możesz zamówić ją bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym. Kupiony produkt trafi do Ciebie nawet w ciągu kilku dni. Dodatkowo masz możliwość zwrotu lub reklamacji towaru. 

Poduszka to dopiero początek

Jakość łóżka to również temat, któremu warto poświęcić szczególną uwagę. Obecnie odchodzi się od kupowania wersalek i składanych łóżek, a coraz modniejsze stają się stelaże z odpowiednio dobranym materacem. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów materacy, które odpowiadają na potrzeby różnych użytkowników. Możemy wybierać więc spośród materacy sprężynowych, lateksowych, termoelastycznych, piankowych czy ortopedycznych. Oczywiście tak jak poduszkę, materac należy dobierać indywidualnie.

Marka Curem stworzone są z myślą o osobach mających przeróżne potrzeby, rówież tych zmagających się z alergią. Nowoczesne materace Curem wykonane są z dopasowujących się do ciała termoelastycznych pianek. Natomiast poduszki zostały wyposażone w antybakteryjny pokrowiec zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Ponadto na powierzchni poduszki nie gromadzą się bakterie i roztocza.

Poduszka, kołdra i elegancka narzuta  to wszystko ma znaczenie, a przy zakupie tych akcesoriów powinno się kierować przede wszystkim jakością produktów. 

poduszki-ortopedyczne-dla-kogo.jpg

Poduszki ortopedyczne – dla kogo będą odpowiednie?

Ciekawym i atrakcyjnym produktem jest poduszka ortopedyczna, która idealnie dopasowuje się do kształtu kręgosłupa. Produkt skierowany jest głównie do osób zmagających się z bólem tej części ciała, a polecają go lekarze i rehabilitanci. Ortopedyczne poduszki wykonane są z elastycznej pianki, która ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Dzięki temu poduszka zapewnia odpowiednie podparcie przez całą noc. Dobór poduszki ortopedycznej nie będzie problemem, jeżeli podczas zakupu odpowiesz na kilka pytań.

Ważna będzie kwestia nie tylko Twojego wzrostu i wagi, ale również pozycji, w jakiej zazwyczaj śpisz. Jeżeli zasypiasz i budzisz się na boku, idealnym rozwiązaniem okaże się produkt z wyprofilowaniem w kształcie wałka. Istotna jest też szerokość barków. Natomiast stopień twardości powinieneś dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto też przetestować poduszkę ortopedyczną, a najlepiej  skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Środa 06.05.2020