Podszywał się pod pilota. Powód zaskakuje

Nietypowy sposób na tanie podróże pozwolił mężczyźnie latać samolotem bez konieczności płacenia za bilet. Niestety sprawa się wydała i ma teraz poważne kłopoty.

iStock-525221905.jpg


Pewien Hindus, którego tożsamość pozostaje nieujawniona, wpadł na doskonały pomysł pozwalający na podróżowanie w zasadzie za darmo. Podczas gdy normalni ludzie przeszukują internet w poszukiwaniu tanich biletów, mężczyzna poszedł o krok dalej i postanowił udawać pracownika linii lotniczej. A że trafiło na ambitnego zawodnika, to spryciarz postanowił się podszywać pod pilota największego niemieckiego przewoźnika, czyli Lufthansy.

Pomysłowemu podróżnikowi trzeba przyznać, że był naprawdę świetnie przygotowany do całej akcji. Chociaż nie posiadał licencji pilota liniowego, to miał za to fałszywy dowód osobisty (kupiony w Bangkoku), mundur i lotniczą walizkę.

Pracownikom obsługi naziemnej linii AirAsia wydało się mocno podejrzane, że człowiekowi związanemu z lotnictwem trzeba tłumaczyć, że nie może od tak zostać wpuszczony na pokład samolotu. W związku z uporem mężczyzny, personel lotniska postanowił skontaktować się z centralą Lufthansy, która nie potwierdziła wersji przedstawianej przez samozwańczego pilota.

Mężczyzna został zatrzymany i zamiast w podróż do Kalkuty, udał się do aresztu. W trakcie dochodzenia przyznał, że dzięki tej metodzie od pół roku podróżuje za darmo. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. 

ZOBACZ TAKŻE: KOKAINA ZA 100 MILIONÓW UDAWAŁA MIELONE MIĘSO
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 20.11.2019