Pizza ważniejsza niż sekrety kumpli

Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że możecie liczyć na to, że wasi znajomi dotrzymają jakiegoś waszego sekretu, to czas by porzucić te złudzenia i zejść na ziemię. Badania pokazują bowiem, że ludzie cenią pizzę wyżej niż prywatność swoich znajomych.
iStock-654055820.jpg

Pewnie nie raz w swoim życiu powiedzieliście coś w rodzaju: „Stary, błagam, tylko nie mów o tym nikomu”, po czym w odpowiedzi usłyszeliście: „W życiu, przecież jesteśmy kumplami”. I co gorsza – uwierzyliście w te słowa. Mamy więc dla was złą wiadomość. Jak pokazują badania, słowa te nie znaczą więcej niż garść żwiru, a by ludzie złamali to przyrzeczenie, wystarczy, że zostanie im w zamian zaoferowana… pizza.

Wspomniane badania oczywiście przeprowadzili amerykańscy naukowcy, tym razem z MIT, którzy ustalili, że aż 98 proc. (sic!) z 3108 badanych, byłoby w stanie przekazać obcej osobie prywatne dane swoich najbliższych znajomych (np. email, telefon) w zamian za darmowy, ociekający serem włoski placek.

Trzeba przyznać, że to niezbyt wygórowana cena za prywatne dane kumpla, tym bardziej, że niemal trzy czwarte tych samych ludzi twierdzi, że to bardzo ważne, żeby móc kontrolować, kto posiada prywatne informacje na nasz temat.

Dlatego jeśli następnym razem zobaczycie swojego kumpla opychającego się pizzą, a za chwilę zadzwoni koleś, by zaoferować wam darmową prezentację ultranowoczesnej zastawy stołowej i kurs zdrowego gotowania, to wiedzcie, że zostaliście sprzedani za bardzo niską cenę.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istock.com Piątek 11.08.2017