Piwo o smaku pizzy

Piwo do pizzy czy pizza do piwa. A może piwo o smaku pizzy? Browar Sprecher Brewing Company już rozlewa!

piwo o smaku pizzyTo z całą pewnością to jedno z najbardziej oryginalnych piw świata. Bo jak inaczej nazwać piankę o smaku pizzy? Dokładnie tej najtańszej - Margerity. Co ciekawe powstało nie we Włoszech, a w Stanach Zjednoczonych. Jest dziełem Atheny i Toma Seefurthów ze stanu Illinois.

Amerykanie chcieli stworzyć piwko, które idealnie będzie nadawać się do ich ulubionego dania, czyli pizzy. Warzenie trunku zajęło im trochę czasu. Najpierw próbowali sami. Eksperymentowali ze składnikami, w końcu skonsultowani się ze specjalistami w wyniku czego powstała mamma mia najprawdopodobniej pierwsze kulinarne piwo świata.

Bardzo ciekawy jest proces jego „warzenia”. Jako pierwsze miele się pomidory, czosnek, bazylię i… ciasto, po czym zalewa się to wszystko wodą i tworzy „breję”, która później przechodzi proces filtracji. Następnie wszystko trzeba ugotować. Podczas gotowania dodawany jest chmiel i aromaty. To wszystko po ochłodzeniu poddawane jest procesowi fermentacji. Po niej mamy gotowe do spożycia piwo kopiące 4,6 procentami alkoholu.

Dodał(a): Johny B. Wtorek 08.04.2014