Piwne Święto

Wielkimi krokami zbliża się twoje święto i nie mamy tu na myśli masturbatonu. Chodzi o Oktoberfest, który wystartuje już 22 września!
piwo


Nie chcą ci dać wolnego – olej ich! Zwolnij się z roboty i pędź do Monachium na święto piwoszy całego świata! Bawarczycy już rozstawiają namioty oraz piece, w których upieką ci na ząb. Na słynnej Łące Teresy praca wre. Robotnicy pracują w pocie czoła, aby na trwające aż do siódmego października święto piwka wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Jadymy

Skoro już zdecydowałeś się na wyjazd doradzimy ci jak się  nie pogubić i dobrze zabawić, bo zwiedzał tam nie będziesz - chyba, że ciała ponętnych nowo poznanych kobiet. Tak gwoli ścisłości Niemek nie bierz po uwagę! Wejście na łąkę jest bezpłatne, co zarówno nas jak i ciebie cieszy. Na niej znajduje się wielki jarmark z pamiątkami, ale nie radzimy kupować, bo to strata czasu i kasy na zbędne pierdoły.

Sonda

Najlepsze piwo to:Bawimy
Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o piwo! Piwo lane w litrowych kuflach - pychota! Wszędzie unosi się zapach kiełby i rewelacyjnego żarcia, na które musisz się skusić. Twoim głównym celem są rozstawione na całej łące słynne namioty piwne mogącą pomieścić aż 10 tysięcy ludzi. Żyć nie umierać! Wbitka do namiotów jest także za free, ale … są tzw. bony minimalnego spożycia. Spokojnie! Piwa nie zabraknie. Chodzi o to abyś zapłacił z góry za to, co będziesz spożywał w zarezerwowanym dniu o danej porze. Ceny zależą oczywiście od dnia i pory wizyty w namiocie. Najdrożej zapłacisz w weekendy po siedemnastej. W cenie pakietu masz dwa litry piwa i pieczonego kurczaka. Jako że dwa litry piwa to ni w głowę ni w tyłek bez obaw możesz dokupić więcej. Pij, żryj i baw się ile wlezie!

Uczymy

Jesteś w Niemczech języka nie kumasz, więc złoci chłopcy z ckm.pl nauczą cię kilku pojęć, które musisz wydrukować i mieć zawsze przy sobie abyś nie narobił kichy za granicą!

Bier – to piwo! Podczas festiwalu podają tylko z monachijskich browarów.
Dirndl – ma dwa znaczenia. Po pierwsze to tradycyjny bawarski strój dla kobiet. Drugie to określenie młodej dziewczyny. Nasza rada zdejmij kilka dirndlów z dirndlów w innym wypadku nie wracaj nad Wisłę!
O'zapft is! – za cholerę nie wiemy jak to się wymawia. Wiemy tyle, że ten okrzyk rozpoczyna festiwal. Pamiętaj pierwszy kufelek piwka wychylają burmistrz miasta z premierem Bawarii.
Lederhosen – to te wyglądające jak spod ręki Jacykowa czarne skórzane spodnie.
Weisswurst – biała kiełbasa, którą zatkasz kichę.
Maß – litr piwa! Litr a nie 0,4 lane w polskich lokalach.
MaBKrug - gruby litrowy kufel piwa, z którego codziennie korzystamy

Wg. wstępnych szacunków tegorocznych Oktoberfest odwiedzi ponad 7 mln ludzi. Piwne święto będzie trwało 16 dni. Póki co zapoznaj się z liczbami z zeszłorocznego festiwalu.

6,9 mln ludzi z piwem w ręku bawiło się w zeszłym roku
Wypito 7,5 mln litrów złotego trunku
Zjedzono 118 wołów

Znaleziono:
520 portfeli
390 telefonów komórkowych
90 kamer
80 parasoli
Ilości zjedzonej kiełbachy nikt nie jest w stanie precyzyjnie określić.

Żryjta, pijta i się bawta!Stwórz własną destylarnię!

Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 28.08.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
supersix (2012-10-04 21:33:49)
było grubo ;] (sorry za prywatę) Zgłoś naruszenie
supersix (2012-09-01 22:14:38)
MOI DRODZY !!! BĘDĘ NA OCTOBERFESCIE 2012 !!!! piwo 12Euro? golonko drugie tyle? tere fere szarpnę swój fundusz hipoteczny, wezmę chwilówkę w parabanku, pożyczę od mamy... wszystko jedno 25 (chyba) będę w Monachium... szukajcie mnie na filmikach na jutjubie pt: "człowiek który zwymiotował jelita" ;] Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-08-28 21:27:36)
Tyskie organizuje "Beerfest " coś na wzór tematu powyżej czyli BeerFest 2012, odbywa się 25 i 26 sierpnia na Polach Marsowych w Parku Śląskim w Chorzowie. Zgłoś naruszenie
tytus26 (2012-08-28 15:07:26)
piękne dni muszą to być, w sumie ciekawy artykuł zagrzewający do wyjazdu, ale mógłby być bardziej szczegółowy. Mimo wszystko i tak mi sie podoba Zgłoś naruszenie
Komentarze (4)