"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" - mamy zwiastun

To jest coś, na co czekaliśmy – mocne kino ze strzelaninami, bijatykami i ostrymi kobietami! Jeśli Patryk Vega nie obniżył lotów, to już teraz w ciemno będziemy polecali jego najnowszą produkcję.
pitbull-niebezpieczne-kobie.jpg

W styczniu Patryk Vega wypuścił film „Pitbull. Nowe porządki”, a już za trzy miesiące – 11 listopada – światło dzienne ujrzy kolejna jego produkcja tej serii. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” opowiada historię dziewczyn w różnym wieku i z różnych stron Polski. Każdą z nich motywowało co innego podczas podejmowania decyzji o założeniu na siebie munduru i czapki z orzełkiem. Jedna z nich wspomina, że „chce naprawiać życie, a nie wystrój mieszkań”. Trochę bałbym się oddać bezpieczeństwo w ręce takiej laski, ale to jej argumentacja przed kursem w Szkole Policji w Słupsku. Gdzie musztrujący je sierżant wita je entuzjastycznym powitaniem: „dzisiaj postaram się was zapierdolić”. Wcześniej używając pieszczotliwego określenia na kandydatki – „dziurawce”. Wnikliwość i przywiązanie do detali reżysera każe ufać, że nie są to monologi wytworzone sztucznie.

Jednak – jakby się mogło wydawać – dziewczyny nie dostają „miękkich” zgłoszeń. Do tego muszą zmagać się z prywatnymi problemami we własnych ogródkach oraz powstrzymywać swoje demony, które każą im wymierzać sprawiedliwość bez udziału sądu. Tak, niepozorne dziewczyny też są żądne krwi i pałają nienawiścią – przypomnij sobie swoje byłe laski.Świetny i dynamiczny zwiastun, który podkręca apetyt i daje nadzieję na kolejny dobry polski film. Brzmi absurdalnie? Patryk Vega udowadniał już, że zna się na konie akcji, więc w święto niepodległości widzimy się w kinie. Warto się wybrać choćby dla Mai Ostaszewskiej, Anny Dereszowskiej, Joanny Kulig czy Alicji Bachledy Curuś (niedoszłej pani Farrell). No i polskiego „The Rocka” – Tomasza Oświecińskiego, który znów rozbłyśnie swoją rolą.

Pitbull. Niebezpieczne kobiety(2016)
Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega
Premiera: 11 listopada 2016

pitbull-kobiety-plakat.jpg
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 11.08.2016