Piramidy na Marsie?

Zdjęcie opublikowane niedawno przez NASA wywołało niemałe zamieszanie. Wiele osób twierdzi bowiem, że widać na nim wierzchołek ukrytej pod piaskiem piramidy. Niewykluczone, że jest to prawda

piramida na marsie

NASA opublikowała zdjęcie zrobione przez łazik Curiosity, na którym widać stożek wystający z ziemi. Jedni twierdzą, że może to być wierzchołek piramidy ukrytej pod piachem, inni że jest to po prostu nietypowa skała. Gdyby rację mieli jednak ci pierwsi, byłby to już niezbity dowód na życie pozaziemskie!

To co widać na zdjęciu, rzeczywiście kształtem przypomina piramidę. Tym bardziej, że idealny stożek może być tylko wierzchołkiem tego, co w całości znajduje się pod połaciami czerwonego piachu. Mimo to sceptycy twierdzą, że skała ta jest zbyt małych rozmiarów, by być piramidą. Podkreślają oni również, że z drugiej strony tajemniczy twór może mieć już zupełnie inny i nieregularny kształt.

Póki co, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na zdjęcia obiektu zrobione z drugiej strony oraz ich analizę przez naukowców.

piramida na marsie 2


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Poniedziałek 29.06.2015