Piosenka nasenna

Ten kawałek ma obniżyć ciśnienie krwi, ukoić nerwy i pomóc szybciej zasnąć. Udowodniono to naukowo. I nie byli to amerykańscy naukowcy. Tym razem jajogłowi pochodzą z Wielkiej Brytanii.
piosenka-na-se.jpg

Zespół z Manchesteru, Marconi Union, oraz brytyjscy naukowcy skomponowali ośmiominutową piosenkę, która ma działanie terapeutyczne i jest podobno najbardziej kojącym kawałkiem na naszej planecie. Uczeni z British Academy of Sound Therapy, czyli „akademii dźwiękoterapii”, testowali ten utwór na ochotnikach podpiętych do aparatury mierzącej parametry życiowe.

Dane zbierano od 2011, a piosenka premierę miała rok temu. Jednak dopiero teraz na nią trafiliśmy i podajemy Wam dalej, żebyście przestali pić pół litra na sen. Utwór ma rzekomo zwolnić akcję serca, obniżyć ciśnienie krwi, i zbić kortyzol, który jest hormonem stresu. To wszystko ma Cię uspokoić i pozwolić szybciej zasnąć.Piosenka „Weightless” jest podobno o 11% bardziej uspokajająca niż jakiekolwiek inne utwory biorące w badaniu (m.in. Mozarta, Enyi czy Coldplay). W trakcie jej słuchania poziom stresu spadł o 65%, mimo trudnego zadania, jakie przydzielono ochotnikom.

Pamiętaj, by wrzucić ten kawałek do smartfona i mieć go pod ręką, gdyby Twoja kobieta chciała kolejny raz zrobić Ci awanturę.

Dodał(a): Jan Rzeźnik Piątek 02.10.2015