Pijane roboty

Na tym filmiku zobaczysz, że roboty coraz bardziej upodabniają się do ludzi. Nakręcono je, gdy były po spożyciu zbyt dużej dawki oleju i przegrzały im się styki.
pijane-roboty.jpg

Podczas DARPA Robotics Challenge Finals 2015, czyli konkursu urządzanego przez agencję rozwijającą robotykę głównie dla amerykańskiej armii, sfilmowano wpadki maszyn. W przyszłości obdarzone będą wysokorozwiniętą sztuczną inteligencją, która uczyni z nich maszyny bojowe, transportowe czy ratunkowe. Wszystko ma się przysłużyć pokojowi na ziemi poprzez wygrywanie wojen…

Ale innym celem DARPA jest też ułatwianie życia regularnym śmiertelnikom. Bo roboty mogą pomagać osobom niepełnosprawnym czy starszym. Dzięki nim możliwa jest też automatyzacja pracy, ale to akurat jest przyczyną likwidacji etatów.

W każdym razie Amerykańscy inżynierowie chcąc zarazić swoją pasją młodych ludzi i organizują dla nich konkursy konstruktorskie. Wyróżnione drużyny mogą liczyć na nagrody pieniężne, wsparcie przy autorskich projektach oraz staże w DARPA.

Póki co, zobacz jak ich amatorskie roboty zataczają się, potykają i wywracają. Go Home robot, you`re drunk!A tu dowód na to, że roboty jednak czasem trzeźwieją:


Dodał(a): Jan Rzeźnik Środa 17.06.2015