Pierwsza na świecie „naga restauracja” zamyka się przez brak klientów

Gromada gołych ludzi siedzących dookoła przy stolikach okazała się jednak niezbyt apetycznym widokiem dla gości, a sama idea nagiego posiłku – niewypałem.

Pomysł na knajpę dla naturystów w centrum Paryża wydawał się strzałem w dziesiątkę. Dopóki nie okazało się, że tak naprawdę mało kto był na tyle śmiały, by zjeść posiłek w miejscu publicznym zupełnie nago. A „podane na talerzu” kształty gości, zamiast działać pobudzająco na apetyt, działały dokładnie odwrotnie i tak naprawdę większość klientów traciło ochotę na jedzenie czegokolwiek.

Dlatego też paryska knajpa O’Naturel zamyka swoje podwoje zaledwie po nieco ponad roku działalności i to nawet mimo tego że, tuż po otwarciu, prezes Francuskiej Federacji Naturystycznej Yves Leclerc wyraził wielką radość ze względu na istnienie lokalu. Nawet to nie zachęciło ludzi do regularnego odwiedzania restauracji.

„Z wielkim żalem musimy ogłosić, że O’Naturel zostaje definitywnie zamknięta 16 lutego 2019 roku” – napisali właściciele na stronie internetowej lokalu. „Dziękujemy wam za udział w tej przygodzie. Będziemy pamiętać jedynie dobre czasy, czyli spotkania z pięknymi ludźmi i klientami, którzy dzielili z nami wyjątkowe momenty”.

Co ciekawe, w Londynie istnieje podobny lokal, który jednak nie przeżywa podobnych kłopotów z klientelą. Być może więc Brytyjczycy są bardziej otwarci na nagie nowości niż Francuzi?Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Poniedziałek 14.01.2019