Pięć mitów na temat Black Friday

Czarny piątek, czyli amerykański szał zakupów następujący po Święcie Dziękczynienia, budzi mnóstwo kontrowersji. Sceptycy podkreślają, że podczas gorączkowych zakupów dochodzi do wielu niebezpiecznych incydentów, miłośnicy okazji ze zniecierpliwieniem wyczekują dnia rekordowych wyprzedaży i ogromnych przecen. Jaka jest prawda?

piec-mitow-na-temat-black-friday-ckm-kupon.jpg

Czarny piątek to święto bardzo amerykańskie i bardzo pasujące do społeczeństwa zza oceanu, dlatego na temat tego dnia powstało wiele plotek mitów, które dziś dementujemy.

Przeceny i wyprzedaże zaczynają się dopiero w Czarny Piątek

Nic bardziej mylnego. Wielu sprzedawców obniża ceny swoich towarów oraz oferuje ciekawe promocje na kilka dni, a nawet tygodni przed kulminacją wyprzedaży. Zdarza się, że niektóre produkty można kupić w niższej cenie już dwa tygodnie przed Świętem Dziękczynienia. Czarny piątek jest natomiast punktem kulminacyjnym i tego dnia ceny spadają nawet o 90%.

Zakupy w sklepie stacjonarnym są korzystniejsze od tych online

To popularne twierdzenie również jest mitem. Warto pamiętać, że wielu sprzedawców prowadzi równoległą sprzedaż stacjonarną i online, a przygotowując się do czarnego piątku, obniża ceny w obu wariantach. Dodatkowo sklepy internetowe działają całą dobę, nie wymagają wychodzenia z domu oraz dają szereg możliwości, których nie znajdziemy w sklepie stacjonarnym. Minusem jest bez wątpienia przeciążenie sieci, które może się zdarzyć podczas wzmożonej aktywności internautów.

Nie przegap promocji Black Friday, w tym roku to 25 listopada!

Walki podczas zakupów w czarny piątek

Po świecie krąży również mit, według którego nie można zrobić zakupów w czarny piątek bez walki wręcz. Miłośnicy czarnych historii opowiadają o setkach pobić, szamotaninach, strzelaninach i innych niebezpiecznych sytuacjach, które zdarzają się podczas zakupów po Święcie Dziękczynienia. Rzeczywiście zdarzają się nieprzyjemne incydenty, jest ich niemało, jednak nie należy demonizować Black Friday. Warto zwrócić uwagę na zasięg wyprzedaży oraz na fakt, że media zazwyczaj nagłaśniają groźne incydenty, pomijając zwyczajne sytuacje.

Wielkie marki nie biorą udziału w Black Friday

Legenda głosi, że największe marki nie biorą udziału w czarnym piątku i nie proponują konsumentów atrakcyjnych ofert, ponieważ nie muszą zabiegać o klienta, a ich towary sprzedają się nawet w regularnych cenach. Rzeczywiście najwięksi producenci elektroniki i oprogramowanie rzadziej ulegają szałowi wyprzedaży i promocji, jednak także przygotowują okazyjne oferty, promocje i kody rabatowe dla swoich potencjalnych klientów.

Ceny w czarny piątek są najniższe w całym roku

Nieprawda. Bardzo często zdarza się, że sprzedawcy przygotowują atrakcyjne promocje dla klientów na Black Friday, jednak jeśli sprzedaż i zyski są niewystarczające, po jakimś czasie mogą pojawić się kolejne obniżki cen, dlatego przekonanie o tym, że tuż po Święcie Dziękczynienia możemy zrobić najtańsze zakupy, jest jak najbardziej mylne.

Mitów na temat czarnego piątku jest znacznie więcej. My przedstawiliśmy te najważniejsze i najbardziej popularne. Warto pamiętać, że wielkimi krokami zbliża się listopad, a wraz z nim Black Friday, dlatego część legend na temat tego wyjątkowego dnia możemy zweryfikować samodzielnie.


Dodał(a): materiał powstał przy współpracy z kupon.pl Środa 19.10.2016