Picie wódki z „energetykiem” to bardzo zły pomysł – właśnie udowodnili to naukowcy

Już samo picie wódki sprawia, że z reguły rozsądek zostawiamy w domu, ale gdy do czystej dodamy jeszcze jakiś napój energetyczny, wtedy podejmujemy jeszcze gorsze decyzje.
energolc.jpg

Samo picie wódki z energetykiem nie jest już najlepszym pomysłem z punktu widzenia zdrowia (takie połączenie działa podobnie do kokainy, może więc źle wpłynąć na serce), ale gdy już zdecydujesz się to zrobić, twoje kolejne decyzje będą już tylko gorsze. A tak przynajmniej twierdzą naukowcy z VinePair, którzy sprawdzili wpływ tego popularnego imprezowego drinka nie na zdrowie, a właśnie na ośrodek decyzyjny.

Wnioski płynące z badań nie są zbyt pozytywne. Mówią one, że połączenie energetyka i alkoholu zwiększa gotowość do ryzykownego zachowania w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach.

Odkrycie jest wynikiem eksperymentu przeprowadzonego na rybach doświadczalnych, które pływały w wodzie zanieczyszczonej alkoholem i tauryną (składnik ten jest główną „substancją czynną” energetyków). Jak się okazało, ryby znajdujące się w powyższym roztworze były bardziej skłonne do pływania bliżej fałszywego drapieżnika. Co dziwne, stały się też mniej chętne (lub zdolne) do komunikowania się z innymi rybami.

Brzmi jak twoja ostatnia impreza, podczas której chciałeś bić się z największym kolesiem w klubie i miałeś problem z przedstawieniem się? Jeśli tak, to już wiesz dlaczego. I wiemy, że wóda z energetykiem może być smaczna, ale zdecydowanie odradzamy picie tego drinka.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 16.08.2018