Phoenix Towers - najwyższy budynek świata

W przeciągu trzech lat w Chinach powstanie najwyższy budynek świata. Jedna z dwóch wież, których budowa rozpocznie się początkiem przyszłego roku przekroczyć ma kilometr wysokości!
Phoenix Towers


Obecnie najwyższym budynkiem świata jest Burdż Khalifa supernowoczesny budynek stojący w Dubaju. Zaprojektowana przez angielskich architektów konstrukcja ma być od niego aż 150 metrów wyższa! Będzie szczytem inżynierii ekstremalnej i budownictwa. Stanie w mieście Wuhan. Niektórzy ci chyba nieżyczliwi architektom twierdzą, że wygląda jak wydłużona Wieża Eiffla. Konstrukcja widoczna będzie z daleka. Nie chodzi to u o same rozmiary a kolor. Będzie... różowa.

Oprócz tego, że jest różowa wieża będzie odporna na trzęsienia ziemi i huragany - co jest dzisiaj standardem będzie także... redukowała zanieczyszczenia powietrza. Wszystko dzięki specjalnej powłoce, która filtrować będzie nie tylko powietrze ale także i … wodę.

Na najwyższych piętrach znajdować się będą turbiny wiatrowe, wiszące ogrody oraz wielkie zbiorniki na… deszczówkę. Dolna część budynku przeznaczona będzie na biura i ekskluzywne apartamenty.
Wstępny koszt budowy oszacowano na 6,5 miliarda dolarów!

Dodał(a): Johny B. Wtorek 24.06.2014