Pendrive killer komputerów

Ten pendrive uszkodzi Twój komputer od razu po wpięciu go do portu USB. Zniszczy płytę główną i dysk twardy. Nawet nie musisz otwierać żadnego folderu. Oto nowy wymiar hakowania. A właściwie zdalnej destrukcji, bo po tej akcji żadne dane nie będą już czytelne.
killer-usb.jpg
fot.: habrahabr.ru

Rosyjski badacz kwestii bezpieczeństwa w sieci, zwący się „Dark Purple”, już w marcu zapowiadał, że pracuje nad bardzo szkodliwym dla komputerów urządzeniem. Dziś koryguje – ten pendrive może zniszczyć nie tylko komputery, ale i praktycznie wszystkie urządzenia posiadające interfejs USB. I nie musisz otwierać żadnych folderów, potwierdzać instalacji czy wczytywać obrazów albo dokumentów. Wystarczy go wpiąć do portu.

Jego działanie „Dark Purple” opisuje następująco: po włożeniu Killer USB do portu kumuluje on napięcie 220V (a właściwie minus 220V) na kondensatorze, po czym eliminuje konwerter napięcia i impuls pędzi bezpośrednio do źródła podłączenia gniazda. Czyli do płyty głównej. Rosjanin twierdzi również, że zniszczeniu uległ dysk twardy i wszystkie informacje na nim zawarte. Świetny sposób na sabotaż informatyczny, jeśli nie jesteś szpiegiem, który musi wykraść newralgiczne dane.

Na poniższym wideo już sekundę wetknięciu pendrive`a komputer się wyłącza. I już nie wstaje. A może to dlatego, że laptop jest na starym Windowsie?Dyskutuj z autorem na Twitterze

Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: habrahabr.ru Środa 14.10.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kasmo (2016-01-12 17:51:40)
Ciekawe gdzie można się na to natknąć Zgłoś naruszenie
tybetx (2015-12-10 20:13:11)
i co teraz herterzy? https://www.youtube.com/watch?v=tTpQhA7KXQI&feature=youtu.be&t=161 Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)