Pary, które razem piją, są szczęśliwsze

Sekret udanego związku? Wspólne zainteresowania i ulubione czynności wykonywane razem. Do jednej z tych rzeczy należy m.in. picie alkoholu. Może więc przekonacie się do tego, by dodać kilka lampek wina do Waszej cotygodniowej randki
'.jpg

Według nowych badań, opublikowanych przez Journals of Gerontology Series B: Psychological Series, klucz do szczęśliwego i długo trwającego związku kryje się w kilku szklaneczkach ginu z tonikiem, kilku lampkach wina lub jakiegokolwiek innego trunku w tygodniu.

Naukowcy ze wspomnianego pisma przebadali blisko 5 tys. małżeństw, ze średnią długością trwania związku, wynoszącą 33 lata i faktycznie doszli do wniosków, że te pary, w których oboje małżonkowie regularnie pili razem alkohol, były zdecydowanie szczęśliwsze.

Istotne było jednak nie to, jaki alkohol pary piły wspólnie, ani też jak często go spożywały, istotne było właśnie to, by obie osoby od czasu do czasu wlewały w siebie kilka drinków. A zatem, o ile pijecie oboje, to macie dużo większe szanse na szczęśliwy i długotrwały związek.

Jednak zanim nagle zaczniecie wspólnie zalewać robaka, warto zaznaczyć też, że podobny efekt osiągały te pary, w których obie osoby były abstynentami. I ma to zdecydowanie sens, bowiem chodzenie na wspólne imprezy, gdzie jedno jest nastukane, a drugie trzeźwe, może być nieco trudne.

Jeśli mielibyśmy być jednak szczerzy, to zdecydowanie zabawniejsza jest wersja z wspólnym piciem i tę Wam zdecydowanie polecamy.
Dodał(a): Tomek Makowski Czwartek 21.07.2016